RTB House otwiera AI Marketing Lab
  • 0
  • 0
14.05.2018

RTB House otwiera AI Marketing Lab

Firma RTB House uruchamia AI Marketing Lab. Będą w nim opracowywane innowacyjne rozwiązania łączące branżę technologiczną i marketingową, przeznaczone zarówno dla wydawców, jak i reklamodawców. Budżet na pierwszy rok działalności jednostki to 5 mln dol.

AI Marketing Lab jest jednostką niezależną od głównego działu R&D firmy. Skupi się na tworzeniu środowiska, w którym będą opracowywane i rozwijane nowe rozwiązania technologiczne dla marketingu.

Do tej pory byliśmy skupieni na ciągłym ulepszaniu naszego produktu. W 2017 r. zrealizowaliśmy jeden z głównych celów, którym było wdrożenie deep learningu w 100 proc. naszych algorytmów. Był to prawdziwy przełom nie tylko dla nas, ale również dla całej branży marketingowej.

Obecnie spoglądamy w przyszłość. Chcemy rozwijać nasze technologie i opracowywać kolejne przełomowe rozwiązania. Jednym z najbardziej obiecujących obszarów jest zwiększenie efektywności pozyskiwania nowego ruchu przez reklamodawców – wyjaśnia Robert Dyczkowski, CEO RTB House odpowiedzialny za początkową fazę projektu.

Obecnie firma działa na całym świecie i przeprowadza kampanie na rzecz międzynarodowych marek na ponad 70 rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki.

11 maja 2018