Reklama Cadbury z pocałunkiem mężczyzn oburza część internautów
  • 1
  • 1
23.02.2021

Reklama Cadbury z pocałunkiem mężczyzn oburza część internautów

Firma Cadbury przygotowała reklamę z okazji 50-lecia pojawienia się na rynku czekoladowych jajek Creme Egg. W jednej ze scen widać dwóch mężczyzn, którzy dzielą się jajkiem, całując się. W Internecie powstała petycja przeciwko emisji tego spotu. Jak uważają bowiem autorzy apelu, reklama zachęca dzieci do seksu.

Petycję podpisało dotąd ponad 36 tys. osób. Reklama Cadbury ukazuje kilkoro bohaterów, którzy jedzą czekoladowe jajka na własny sposób. W ostatniej scenie pojawia się dwóch mężczyzn, którzy dzielą się jajkiem, wykonując ruch przypominający pocałunek.

Właśnie to nie spodobało się części internautów. Oburzeni podkreślają, że taka scena nigdy nie powinna znaleźć się w reklamie, której odbiorcami mogą być dzieci.

Marka Cadbury oświadczyła, że zamiarem było pokazanie, że jej produkty są dla każdego, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy orientację seksualną. Ponadto dodała, ze mężczyźni z reklamy są w rzeczywistości parą.

  • 1
Taka reklama Cadbury zachęca dzieci do seksu?

Taka reklama Cadbury zachęca dzieci do seksu?

KS

2 miesiące temu

Firma powinna zareagować szybko i zamienić parę mężczyzn na końcu z parę kobiet. I zobaczymy reakcje, bo seks homoseksualny kobiet jest w świadomości "prawdziwych mężczyzn" OK a mężczyzn to coś obrzydliwego. Zobaczymy siłę podwójnych standardów ;-)

RPG

2 miesiące temu

Gdyby to była scenę z udziałem kobiety i mężczyzny, to pewnie ze względu na jego obsceniczność szybko została by wycofana. Ale poprawność polityczna sprawia, że jest nie do ruszenia.

23 lutego 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2
23.02.2021

Facebook wycofa się z blokowania informacji od wydawców w Australii

23 lutego Facebook ogłosił, że przywróci treści informacyjne pochodzące od wydawców dla użytkowników w Australii – informuje stacja BBC. Platforma technologiczna zablokowała kilka dni temu możliwość publikowania wiadomości australijskich mediów. Miało to związek z toczącym się tam sporem na temat wprowadzanego prawa, które zmusiłoby Facebooka i Google do płacenia wydawcom za ich treści.