Reebok kończy współpracę z marką CrossFit po komentarzu CEO programu na temat George’a Floyda
  • 0
  • 1
8.06.2020

Reebok kończy współpracę z marką CrossFit po komentarzu CEO programu na temat George’a Floyda

Greg Glassman, CEO programu ćwiczeń CrossFit opublikował na Twitterze komentarz, w którym odniósł się do śmierci George’a Floyda. W efekcie Reebok postanowił zakończyć partnerstwo z firmą.

6 czerwca Institute for Health Metrics and Evaluation opublikował tweet, w którym stwierdził, że „rasizm i dyskryminacja są krytycznymi problemami zdrowia publicznego, które wymagają natychmiastowej reakcji, niezależnie od miejsca ich wystąpienia”.

Glassman skomentował wpis słowami: „It’s Floyd-19”, czym ściągnął na siebie krytykę internautów. Ze współpracy z firmą zrezygnowało kilka lokalnych klubów. Również marka Reebok, od dziesięciu lat związana ze społecznością crossfitu, postanowiła zakończyć wspólne działania.

Nasza współpraca z centralą CrossFit dobiega w tym roku końca. Niedawno rozmawialiśmy o nowej umowie, jednak w świetle ostatnich wydarzeń podjęliśmy decyzję o jej zakończeniu. Wypełnimy pozostałe zobowiązania wynikające z umowy w 2020 r. Jesteśmy to winni zawodnikom, fanom i społeczności CrossFit Games – napisał Reebok w oświadczeniu.

Jak podkreśla marka, nie zmieni to jej zaangażowania i poświęcenia dla społeczności osób uprawiających te ćwiczenia.

Źródło: footwearnews.com

  • 1
CrossFit

Reebok kończy współpracę z marką CrossFit

sceptyczna

1 miesiąc temu

FLOYDS-19 ? Ale o co chodzi?

Edek

1 miesiąc temu

@sceptyczna: chłop myślał, że będzie zabawny nazywając, ten problem zdrowotny, o którym pisał instytut, miksem nazwisko tego zabitego afroamerykanina z covid-19. No ale nie wyszło. Czasem śmieszkowanie bokiem wychodzi.

sceptyczna

1 miesiąc temu

@Edek: Dzięki! Wszystko jasne.

8 czerwca 2020

7 czerwca 2020