Rating Captain z nowym finansowaniem od Tar Heel Capital Pathfinder
  • 0
  • 1
4.05.2022

Rating Captain z nowym finansowaniem od Tar Heel Capital Pathfinder

Wrocławska spółka Rating Captain pozyskała nową rundę finansowania na dalszy rozwój platformy służącej do badań i zarządzania satysfakcją klientów sklepów internetowych i tradycyjnych. Fundusz Tar Heel Capital Pathfinder docelowo planuje zainwestowanie w spółkę miliona złotych.

Aplikacja opracowana przez Rating Captain ułatwia m.in.:

  • pozyskiwanie rekomendacji,
  • monitorowanie opinii wystawianych przez kupujących,
  • prowadzenie komunikacji z klientami w procesie posprzedażowym.

Użytkownicy platformy mogą na bieżąco weryfikować poziom satysfakcji klientów oraz zarządzać reputacją marki.

RatingCaptain.com wspiera nie tylko proces pozyskiwania i agregowania opinii. Umożliwia także ich analizowanie poprzez NPS, czyli badanie satysfakcji klientów z użyciem rozbudowanych ankiet. Zaawansowane algorytmy platformy pozwalają naszym użytkownikom m.in. lepiej zrozumieć, jak sklep wypada na tle konkurencji i z czego klienci są niezadowoleni – tłumaczy Mateusz Piwnicki, współzałożyciel i CEO start-upu.

Narzędzie pozwala zarządzać opiniami wystawianymi na kilkudziesięciu popularnych platformach. Wśród nich są m.in. Airbnb, Allegro, Booking.com, Ceneo, Facebook, Google, Opineo, Capterra czy Trustpilot. Możliwe jest to jednak także na platformach niestandardowych, takich jak sklepy internetowe.

Klientami Rating Captain są nie tylko sklepy działające on- i offline, ale także firmy usługowe czy producenci np. sprzętów elektronicznych. Z narzędzia korzysta prawie 200 biznesów, w tym m.in. Neonet, NBP, Electrolux czy Merida. W 2021 r. liczba korzystających klientów zwiększyła się w stosunku do poprzedniego roku o 800%.

W bazie Rating Captain znajduje się blisko 5 mln opinii. Spodziewamy się, że ta liczba będzie skokowo rosnąć. Z jednej strony widzimy, że wzrasta świadomość dotycząca tego, jakie znaczenie mają dla biznesu rekomendacje klientów. Z drugiej – już wkrótce czekają nas zmiany w przepisach. Te spowodują, że przedsiębiorcy będą odpowiadać za prawdziwość opinii wystawianych na ich stronach internetowych. Konsekwencje braku takich działań będą bardzo dotkliwe – mówi Karol Bocheński, COO w spółce.

Od 28 maja Polska będzie zobowiązana do stosowania przepisów unijnej dyrektywy Omnibus

Nakłada ona na przedsiębiorców pozwalających na zamieszczanie opinii klientów obowiązek wskazywania, czy i w jaki sposób dokonują weryfikacji tego, że rzeczywiście pochodzą one od konsumentów, którzy używali lub nabyli dany produkt. Dzięki automatyzacji i transparentności procesu pozyskiwania opinii Rating Captain ma ułatwiać spełnienie tego obowiązku.

W produkt wrocławskiego start-upu uwierzył fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, który dołączył do wcześniejszego inwestora – CzystaVC. Fundusz docelowo planuje zainwestowanie w spółkę miliona złotych.

Rating Captain stworzył wysokiej jakości produkt odpowiadający na potrzeby szerokiej grupy odbiorców. Dbałość o zadowolenie konsumentów realnie przekłada się na większą liczbę powracających klientów i rosnącą sprzedaż, a długoterminowo wyróżnia przedsiębiorców aspirujących do roli branżowych liderów. Platforma realnie pomaga więc nie tylko rozwijać biznes, ale też promuje nowe standardy w relacjach z klientami. Cieszymy się, że będziemy mieć w tym swój udział – komentuje Kamil Moczulski, dyrektor inwestycyjny w Tar Heel Capital Pathfinder.

Pozyskane finansowanie zespół przeznaczy przede wszystkim na ekspansję na rynek Wielkiej Brytanii, a także dalsze powiększanie swojego grona. Będzie też rozbudowywać platformę o kolejne funkcje.

  • 1
Rating Captain z nowym finansowaniem

Rating Captain z nowym finansowaniem

4 maja 2022

29 kwietnia 2022