Producent Ludwika pozwał Mateusza Kijowskiego
  • 0
  • 1
15.11.2019

Producent Ludwika pozwał Mateusza Kijowskiego

Mateusz Kijowski, były lider KOD-u stworzył grafikę, w której wskazywał, że spółka Inco Veritas, do której należy marka Ludwik, jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. To z kolei ma wspierać PiS i państwowe media. Producent płynu do mycia naczyń pozwał działacza.

Grafika znalazła się m.in. na facebookowym profilu Nie kupuję dobrej zmiany. Opublikowano ją tam w styczniu, z dopiskiem „znalezione w Sieci”.

Jak podaje portal www.warszawa.wyborcza.pl, wkrótce potem Mateusz Kijowski otrzymał pismo z ostrzeżeniem, że jego „działania mają bezprawny charakter”. Jednak grafiki nie usunął.

NIE BĄDŹ JAK LUDWIK, NIE WSPIERAJ DOBREJ ZMIANY! – Podaj dalej!—————————————————————Civitas Christiana wspiera PiS i…

Opublikowany przez Nie kupuję dobrej zmiany Czwartek, 24 stycznia 2019

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” były lider KOD-u przekonuje, że Civitas Christiana nie zajmuje się tylko nauką społeczną Kościoła, lecz prowadzi też działalność polityczną. Według Mateusza Kijowskiego miało zapraszać do swojej siedziby rzecznika rządu, wiceminister zdrowia czy autorkę książki „Resortowe dzieci”. Ponadto członkowie stowarzyszenia startowali w wyborach z list PiS i Konfederacji – argumentuje Kijowski.

Grupa Inco złożyła w sądzie pozew w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Domagała się usunięcia grafiki, przeprosin i wpłacenia 20 tys. zł na cel społeczny.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew. Uznał, że nie mogło dojść do naruszenia dóbr osobistych spółki poprzez samo skojarzenie z partią polityczną. Zdaniem sądu wypowiedź Kijowskiego zawiera zarówno oceny, jak i potwierdzone informacje.

Prawdą jest, że stowarzyszenie Civitas Christiana jest stuprocentowym akcjonariuszem Inco – podkreślił sąd.

Wniosek wyciągnięty przez pozwanego mieścił się w granicach wolności słowa i granicach logicznego rozumowania – argumentował sąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: www.warszawa.wyborcza.pl

  • 1
producent Ludwika

Producent Ludwika pozywa Mateusza Kijowskiego

 

15 listopada 2019

14 listopada 2019

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
14.11.2019

Zbliża się IX Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

28 i 29 listopada br. w Rzeszowie samorządowcy oraz marketingowcy z całej Polski spotkają się po raz dziewiąty. Porozmawiają o najnowszych trendach w promocji miast i regionów z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Temat przewodni tegorocznego Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach brzmi „Miejsce w mediach społecznościowych”. Ta edycja wydarzenia poświęcona będzie dyskusji nad znaczeniem marketingu miejsc w sieci.