Prada rezygnuje z futer
  • 0
  • 0
22.05.2019

Prada rezygnuje z futer

Włoski dom mody Prada Group, do którego należą m.in. luksusowe marki Prada, Miu Miu, Church’s czy Car Shoe, oficjalnie poinformował o rezygnacji z używania futer zwierzęcych we wszystkich swoich kolekcjach. Deklaracja jest wynikiem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, reprezentowaną w Polsce przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Decyzja zacznie obowiązywać od sezonu wiosna/lato 2020. Odzież i dodatki z futrem wyprodukowane w poprzednich latach będą wyprzedawane do wyczerpania zapasów. Wszystkie marki wchodzące w skład koncernu Prada przystępują tym samym do międzynarodowego programu Sklepy Wolne od Futer (ang. Fur Free Retailer).

Dołączają do firm, które zdecydowały się odciąć od przemysłu futrzarskiego w imię współczucia dla zwierząt. Na tej liście znajdują się m.in. Chanel, Gucci, Versace, Burberry, Armani, Hugo Boss czy Michael Kors.

Dom mody Prada Group w swoich działaniach opowiada się po stronie innowacji i odpowiedzialności społecznej. Przyjęta właśnie polityka fur-free jest potwierdzeniem tego zaangażowania. Zwrócenie się w kierunku nowatorskich materiałów pozwoli nam przekraczać kolejne granice kreatywnej mody przy jednoczesnym oferowaniu etycznych produktów, których oczekują konsumenci – komentuje Miuccia Prada.

Decyzja wpisuje się w trend etycznej mody. Jest też efektem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, która zrzesza około 50 organizacji ochrony praw zwierząt w ponad 40 krajach na całym świecie. Prowadzony przez koalicję program Sklepy Wolne od Futer ma przekonywać firmy odzieżowe do wycofywania ubrań i dodatków z prawdziwym futrem oraz dostarczania konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii.

Od 2013 r. program jest prowadzony również w Polsce. Jego koordynatorem jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

22 maja 2019