„Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony”. Ruszyła kampania Komitetu Ochrony Praw Dziecka
  • 1
  • 2
12.09.2019

„Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony”. Ruszyła kampania Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Policyjne statystyki informują, że w 2018 r. blisko 250 tys. osób w Polsce było dotkniętych lub zagrożonych przemocą domową. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Nie każda przemoc pozostawia obrażenia widoczne na ciele. Komitet Ochrony Praw Dziecka wspólnie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej rozpoczynają kampanię mającą na celu profilaktykę i edukację w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

54719 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja

Wojciech

5 lat temu

"Pod koniec szkoły podstawowej 38% dzieci sprawia poważne problemy wychowawcze. Te dane pokazują, jak dużym problemem społecznym jest przemoc wobec dzieci."
- Pachnie tu manipulacją. Przecież nie musi być ścisłej korelacji między problemami wychowawczymi a przemocą. Może tak być, że problemy wychowawcze nie wynikają (w swej większości) z przemocy w domu, ale na przykład z permisywizmu i braku wymagań wobec dzieci. Permisywizm nie jest dokładne przeciwieństwem przemocy, ale jednak zjawiska te są na innych biegunach opcji wychowawczych. Jasne jest, że prawdziwa przemoc domowa jest traumą, ale też do "przemocy" wrzuca się dopuszczalne i niekiedy jedyne skuteczne metody dyscyplinujące (oczywiście, mam tu na myśli rodzicielskiego klapsa). Bo może autorzy kampanii tu mają swój plan: by wrzucić do jednego worka patologię i władzę rodzicielską. A efekty braku władzy rodzicielskiej są właśnie takie: problemy wychowawcze w późniejszym wieku.

12 września 2019