Pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink
  • 0
  • 1
1.03.2018

Pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink

Stowarzyszenie Twoja Sprawa złożyło pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink. Argumentuje, że kreacja odwołująca się do skojarzeń z seksem oralnym naruszyła dobre obyczaje w sposób drastyczny. Tymczasem w działalności marketingowej przedsiębiorcy są zobowiązani do respektowania dobrych obyczajów. Wynika to z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

44773 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Piotr S.

7 miesięcy temu

I super :-)

Andersen

7 miesięcy temu

Sprawa pierwsza - pidsałem kiedyś - skoro KER nie ma mocy prawnej, by swoje uchwały wprowadzać w życie, powinien w trybie bez żadnego trybu uchwalić samorozwiązanie.
Sęk w tym, że tej uchwały również nikt nie musiałby respektować.
Sprawa druga - niezależnie od jakości skarżonej reklamy, brakuje mi prostej informacji, w czyim imieniu i interesie występuje na drogę sądową STS.
Są poszkodowani?
Reprezentują określonych poszkodowanych a jeśli tak, to kogo konkretnie?

Nie sądzę, by 'amerykański model działania', w którym każdy może pozwać każdego o cokolwiek, w tej konkretnej sprawie pomógł, skoro środowisko twórców reklam jest na tyle niezdecydowane, że ich własne uchwały nikogo nie obchodzą.
Poza tym,

Andersen

7 miesięcy temu

Poza tym, nawiązując do białych ksiąg i innych kodeksów etycznych, proszę sobie łaskawie, w wolnej chwili, zajrzeć na grupy ogłoszeniowe w socjal mediach - jak na dłoni widać, jakie "uczciwe" warunki pracy oferują polskie agencje reklamowe - króluje samozatrudnienie i umowy o dzieło, a stawki już teraz są otwarcie wyśmiewane przez ewentualnych pracowników, a właściwie, mając na uwadze format prawny współpracy, kontrahentów.

1 marca 2018