Pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 1
1.03.2018

Pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink

Stowarzyszenie Twoja Sprawa złożyło pozew sądowy przeciwko reklamie Devil Energy Drink. Argumentuje, że kreacja odwołująca się do skojarzeń z seksem oralnym naruszyła dobre obyczaje w sposób drastyczny. Tymczasem w działalności marketingowej przedsiębiorcy są zobowiązani do respektowania dobrych obyczajów. Wynika to z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

45308 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Piotr S.

10 miesięcy temu

I super :-)

Andersen

10 miesięcy temu

Sprawa pierwsza - pidsałem kiedyś - skoro KER nie ma mocy prawnej, by swoje uchwały wprowadzać w życie, powinien w trybie bez żadnego trybu uchwalić samorozwiązanie.
Sęk w tym, że tej uchwały również nikt nie musiałby respektować.
Sprawa druga - niezależnie od jakości skarżonej reklamy, brakuje mi prostej informacji, w czyim imieniu i interesie występuje na drogę sądową STS.
Są poszkodowani?
Reprezentują określonych poszkodowanych a jeśli tak, to kogo konkretnie?

Nie sądzę, by 'amerykański model działania', w którym każdy może pozwać każdego o cokolwiek, w tej konkretnej sprawie pomógł, skoro środowisko twórców reklam jest na tyle niezdecydowane, że ich własne uchwały nikogo nie obchodzą.
Poza tym,

Andersen

10 miesięcy temu

Poza tym, nawiązując do białych ksiąg i innych kodeksów etycznych, proszę sobie łaskawie, w wolnej chwili, zajrzeć na grupy ogłoszeniowe w socjal mediach - jak na dłoni widać, jakie "uczciwe" warunki pracy oferują polskie agencje reklamowe - króluje samozatrudnienie i umowy o dzieło, a stawki już teraz są otwarcie wyśmiewane przez ewentualnych pracowników, a właściwie, mając na uwadze format prawny współpracy, kontrahentów.

1 marca 2018