Powstała strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festivalu
  • 0
  • 2
3.06.2022

Powstała strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festivalu

Orange i Netflix stworzyły strefę Stranger Things na Orange Warsaw Festivalu. Na odwiedzających czekać będzie interaktywne doświadczenie, które połączy świat rzeczywisty i cyfrowy. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 3 i 4 czerwca na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Od 27 maja można oglądać pierwszą część czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Od momentu premiery serial zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych tytułów na platformie Netflix. Miłośnicy serialu mogą wziąć udział w doświadczeniu w specjalnej strefie utworzonej w ramach Orange Warsaw Festival.

W strefie Stranger Things będą czekać cztery oryginalne rowery z lat 80., zintegrowane ze światem cyfrowym. Dzięki sile swoich mięśni uczestnicy festiwalu będą mogli napędzić tworzoną w czasie rzeczywistym wizualizację. Będzie ona wyświetlana na otaczającym ich ekranie, który pozwoli im zanurzyć się w cyfrowym świecie.

Każde doświadczenie będzie wyjątkowe, ponieważ na jego przebieg i kształt bezpośrednio wpływają: siła pedałowania i ruchy kierownicy. Obrazy na ekranie przeniosą uczestników zabawy na Drugą Stronę, czyli do alternatywnej rzeczywistości inspirowanej światem zaprezentowanym w serialu „Stranger Things”. Zadaniem cyklistów będzie wspólne zwycięstwo nad mrocznymi siłami.

Strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festival to coś zupełnie nowego. Takiej instalacji w Polsce jeszcze nie było! Stworzyliśmy interaktywne doświadczenie łączące świat rzeczywisty i cyfrowy. Każda wizualizacja będzie w pełni unikalna. Powstanie bowiem na podstawie analizy jazdy każdego rowerzysty, przenosząc fanów serialu na Drugą Stronę – mówi Małgorzata Nierodzińska, partner marketing creative w Netfliksie.

Oprócz tego w ramach strefy Stranger Things uczestnicy będą mogli poczuć klimat serialu m.in. dzięki:

  • setowi muzycznemu z wizualizacjami,
  • instalacji służącej do wysyłania wiadomości z Drugiej Strony.

Interaktywne doświadczenie stworzył kolektyw artystyczny NoLoop. Nad powstawaniem strefy czuwała natomiast agencja Plej.

  • 2
Strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festival

Strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festival

Strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festival
 

3 czerwca 2022