Portale erotyczne – gdzie najczęściej zaglądają internauci? Analiza Gemiusa
  • 0
  • 2
13.02.2018

Portale erotyczne – gdzie najczęściej zaglądają internauci? Analiza Gemiusa

Z jakich portali erotycznych najczęściej korzystają polscy internauci? Ile czasu miesięcznie poświęcają na przeglądanie „różowych” stron? Odpowiedzi na te pytania dostarcza analiza firmy Gemius.

Ponad 40 proc. polskich internautów odwiedziło w grudniu 2017 r. strony o tematyce erotycznej (źródło: badanie Gemius/PBI, grudzień 2017 r.). To ponad 11 mln użytkowników Sieci, którzy łącznie wygenerowali niespełna 1,5 mld odsłon. Mniej więcej połowa z nich pochodziła z urządzeń mobilnych. Na przeglądanie stron erotycznych internauci poświęcili średnio 2 godziny i 23 minuty miesięcznie.

Największe zainteresowanie stronami erotycznymi w Polsce wykazują osoby w wieku 25–34 oraz 35–44 lata. W przeważającej mierze są to mężczyźni (7,2 mln użytkowników). Kobiet poruszających się po stronach XXX jest mniej o prawie połowę (3,8 mln).

Najaktywniejsza grupa użytkowników portali erotycznych to osoby z wykształceniem średnim i wyższym. Miesięcznie generują one odpowiednio 436 mln i 330 mln odsłon. Wśród mieszkańców wsi odnotowano trzykrotnie większy ruch na portalach erotycznych niż wśród użytkowników z miast liczących od 50 do 100 tys. mieszkańców. Najwięcej odsłon wykonali internauci zamieszkujący województwa: mazowieckie, śląskie oraz małopolskie.

Liderem wśród stron erotycznych jest serwis Datezone.com, który pozycjonuje się jako portal randkowy dla dorosłych. W grudniu 2017 r. odwiedziło go 4,4 mln użytkowników. Stanowi to 16 proc. internautów surfujących po stronach z erotyką.

Na drugim miejscu plasuje się serwis Bongacams.com z sekskamerkami na żywo. Jego liczba użytkowników przekracza 3,7 mln. Pod względem liczby odsłon Bongacams.com pozostaje jednak daleko w tyle za Datezone.com, który ma ich prawie 2,5 raza więcej (92,5 mln do 38,7 mln).

Wysokie wyniki w grudniu 2017 r. uzyskał także serwis erotyczny Xnxx.com. Co prawda jego zasięg na poziomie 7,2 proc. jest ponad dwa razy mniejszy niż lidera Datezone.com, ale liczba odsłon (184 mln) jest najwyższa wśród konkurencji. Xnxx.com odnotował również dużą liczbę odsłon na urządzeniach mobilnych – 103 mln (grudzień 2017 r.).

Z kolei na ekranach komputerów osobistych i laptopów najwięcej odsłon zebrały serwisy Pornhub.com (87,8 mln) oraz Datezone.com (87,3 mln).

Top 3 portali erotycznych wśród mężczyzn to: Datezone.com, Bongacams.com oraz Pornhub.com. Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zajmują te same strony WWW, natomiast trzecie przypadło serwisowi Erodate.pl. W grudniu 2017 r. odwiedziło go 77,5 tys. pań, generując ponad 4,6 mln odsłon.

13 lutego 2018

Reklama
Reklama