„Polska jest krajem smogu”. WWF promuje film „Punkt krytyczny – Energia odNowa” (wideo)
  • 3
  • 1
12.05.2017

„Polska jest krajem smogu”. WWF promuje film „Punkt krytyczny – Energia odNowa” (wideo)

Znajdujemy się w punkcie krytycznym. Co dalej? Taką tezę stawia WWF. W pełnometrażowym filmie Marcin Dorociński będzie poszukiwał odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania. Premierę poprzedza kampania reklamowa.

Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza?

Czy kupno bananów wpływa na klimat? Dlaczego w Berlinie nie ma korków? I czy zmiana klimatu sprawi, że staniemy się klimatycznymi uchodźcami? Z tymi zagadnieniami mierzą się autorzy projektu „Punkt krytyczny – Energia odNowa”.

W jego ramach powstał polski pełnometrażowy film oraz dziesięcioodcinkowy serial na temat zmiany klimatu i rewolucji energetycznej. Twórcy pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym stajemy.

Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film odpowiada także na pytania, czy można poradzić sobie ze smogiem, jaki jest ślad węglowy pomidora i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów.

Nad światem i Polską unosi się bowiem widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności – twierdzą przedstawiciele Fundacji WWF.

Film zwraca uwagę na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów, z jakimi w naszym kraju borykają się ich zwolennicy. Dokument nie tylko ostrzega, lecz także proponuje rozwiązania dotyczące tego, jak możemy pomóc powstrzymać katastrofę.

Produkcję będzie można zobaczyć w Warszawie w ramach festiwalu „Millennium Docs Against Gravity” – 17 maja o 16:00 w Kinotece oraz 19 maja o 16:30 w Iluzjonie. Premiera odbędzie się w weekend otwarcia festiwalu, 14 maja w Kinotece w PKiN .

Oprócz pokazów podczas festiwalu „Punkt krytyczny – Energię odNowa” będzie można zobaczyć w ośmiu polskich miastach: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy oraz dwóch zagranicznych: Berlinie i Brukseli. Projekcje pozafestiwalowe odbędą się w ramach bezpłatnych pokazów, na które można zarejestrować się na stronie kampanii: www.energiaodnowa.pl.

Po każdej projekcji filmu odbędzie się debata z ekspertami na temat przyszłości Polski w świecie odchodzącym od węgla i innych paliw kopalnych. Film będzie dostępny w Internecie jesienią, a w wakacje pojawi się na letnich festiwalach.

Film i serial powstały w ramach kampanii „Energia odNowa” zainicjowanej przez Fundację WWF Polska. Produkcja ma przekonywać, że jesteśmy w epicentrum zmian prowadzących do świata bardziej przyjaznego dla klimatu.

Twórcami dokumentu są Fundacja WWF Polska wraz z partnerami projektu „Energia odNowa”. Film i serial wyreżyserował Łukasz Bluszcz, reżyser i scenarzysta programów oraz filmów dokumentalnych dla Discovery, BBC czy Al Jazeera English. Narratorem jest Marcin Dorociński, który kolejny raz bierze udział w projekcie na rzecz ochrony środowiska.

Producentem wykonawczym projektu jest Vision HouseProductions. Obsługą PR kampanii zajmuje się agencja First Aid Communication.

  • 1

wethaed

8 miesięcy temu

same bzdury

Prawidłowo spalane paliwa biologiczne są bardzo zdrową alternatywą taniej i nieszkodliwej energii. Niestety młode pokolenie pozbawione umiejętności samodzielnego i interdyscyplinarnego myślenia, musi chyba poczekać na krach ekosystemu (który już trwa), aby połapać się, że coś jest nie tak. A Polska nie jest krajem smogu, tylko krajem ludzi tak fatalnie się odżywiających, że prawie każdy ma alergię. Inna sprawa, to całkowity brak świadomości szkodliwości spalania produktów nienaturalnych głównie plastików. Niestety, Polska jest krajem, gdzie ze względu na całkowicie skorumpowany parlament, senat, rządy, urzędnicy, prezydenci i premierzy stała się, wbrew konstytucji, najbardziej zniszczonym krajem przez masowe stosowanie GMO, największe na świecie spożycie leków na jednego mieszkańca. Biznes farmako-medyczny nie dopuści do tego aby ktokolwiek w czołowych mediach nawet spróbował uświadamiać Polaków, że piłują gałąź na której siedzą. Niestety fundacja WWF wpisuje się w ten oszukańczy trend propagujący niby słuszne a bzdurne treści.
Wystarczy nauczyć ludzi palić w piecach i kotłach i spadnie zanieczyszczenie tego rodzaju o co najmniej 70%.
Wystarczy uświadomić ludziom lub zachęcać i karać za palenie plastików.
Wystarczy wytłumaczyć rolnikom, ze ich chore dzieci to ofiary Raundapu itp. substancji a nie ślepy los.
Itd. ... ostatnio dyskutowałem z rolnikiem palącym resztki z budowy domu, brak swiadomości i wiedzy wprost porażający.
Ale Polaków trzeba wyniszczyć, nawet prezydent podpisał chyba jako pierwszą ustawę typowo depopulacyjną (szczepionki z gardasilu powodują u zdecydowanej większości dziewczynek dożywotnią bezpłodność co było powodem szybkiego ich wycofania w większości krajów, dlatego trzeba zarobić na głupio zarządzanych Polakach).

12 maja 2017

Reklama
Reklama