Jak Polacy radzą sobie z niedzielami bez handlu? – raport z badania opinii publicznej
  • 0
  • 2
14.05.2019

Jak Polacy radzą sobie z niedzielami bez handlu? – raport z badania opinii publicznej

Niedziela bez handlu to temat ważny i aktualny dla Polaków, co pokazuje rekordowa liczba wyszukiwań w Internecie. W sobotę, przed ostatnią pracującą niedzielą kwietnia, hasło „niedziela handlowa” było znów na pierwszym miejscu według analizy trendów Google. Od ponad roku pojawia się w każdy weekend w top 10 najpopularniejszych fraz. Ustawowy zakaz handlu wpływa na życie codzienne Polaków. Dowodzą tego wyniki badań przeprowadzonych przez agencje badawcze SW Research i Danae.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

47184 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Andersen

6 miesięcy temu

Podobnie jak w PRL, partia urządza ludziom życie.
I ludziom się to nie podoba. Na razie na tyle, by głośno ponarzekać.

Alekszia

6 miesięcy temu

@Andersen: no a jak ma sie ludziom podobac skoro czesc potracila etaty, czesc malych firemek musiala sie pozamykac, albo ograniczyc miejsca sprzedazy. a w tym wszystkim dodatkowo narzuca sie czas robienia zakupow i dyskryminuje inne zawody pracujace w niedziele argumentem, ze handlowcy niedziele spedzaja z rodzina... np w kinie, gdzie przeciez nikt nie pracuje

mariola

6 miesięcy temu

alekszia zgadzam sie w 100% z tym co piszesz.. jest straszna niesprawiedliwosc wobec tych ktorzy pracuja w kinach na basenach czy gastronomii, te miejsca w niedziele są bardzo oblegane bo wybieraja sie osoby ktorym rzad przyznal wolny dzien.. a przeciez oni tez maja rodziny, tez chca spedzic czas poza praca a nie zapier****c trzy razy wiecej bo jednym sie nalezy a drugim nie

Simona

6 miesięcy temu

@mariola: no wlasnie tak. z kim tak naprawde sie ten rzad liczy skoro nie ze spoleczenstwem ?!

Zocha

6 miesięcy temu

Zawsze trzeba sobie jakoś radzić, co nie zmienia faktu że ten zakaz nie ma totalnie sensu i przynosi tylko straty.

mariola

6 miesięcy temu

@Zocha: ale jak maja radzic sobie rodziny ktore potracily czesc dochodu.. glodówka w imie wolnego czasu dla dzieci? czy spacerek do kosciola.. za to dzieci sie nie wykarmi

Alicja

6 miesięcy temu

dla mnie pomysl z zakazem handlu w niedziele od poczatku byl czyms nie do zaakceptowania.sama pracuje w niedziele i chcialabym tez miec w niedziele mozliwosc zrobienia zakupow normalnie jak czlowiek!

tobiasz44

6 miesięcy temu

Paranoja żeby wprowadzać coś takiego jak zakaz handlu, przedsiębiorcy chcą mieć możliwość sprzedaży cały czas a konsumenci zakupu! Trzeba pogonić ten pis i będzie spokój, znów wróci normalność.

ann

6 miesięcy temu

Radzą sobie bo muszą, nikt nas o zdanie nie pytał, a czy chcemy sobie radzić? Odpowiedź brzmi: Nie! Chce sama decydować kiedy robię zakupy.

kropka

6 miesięcy temu

Co mają powiedzieć studenci, którzy chcą pracować w weekendy, w tygodniu chodzą na zajęcia, kilka moich koleżanek na siłę musiało się przebranżowić, kilka przestała dorabiać, porąbane, czego to ma uczyć młodych ludzi, że zabrania im się pracy?!

Paula

5 miesięcy temu

Traci mały biznes, traci duży biznes, tracą ludzie, którzy mieli czas robić zakupy głównie niedziele, tracą pracownicy, którzy mniej zarobią, ktoś w ogóle zyskuje na tym zakazie?

14 maja 2019

13 maja 2019