Pluszowe misie, makaron do pływania i prywatne szklarnie – jak restauracje radzą sobie z zapewnianiem społecznego dystansu?
  • 0
  • 1
2.07.2020

Pluszowe misie, makaron do pływania i prywatne szklarnie – jak restauracje radzą sobie z zapewnianiem społecznego dystansu?

Restauracje, kawiarnie i puby na całym świecie po zamknięciu z powodu pandemii wracają do pracy. Muszą jednak zapewnić gościom odpowiednią odległość między stolikami. Radzą sobie z tym na różne sposoby.

Jedna z paryskich kawiarni postanowiła wykorzystać do tego celu pluszowe misie. Są one na tyle duże, że zajmują całe krzesła, zapewniając gościom wymagany we Francji metr odległości.

Parisian café using giant teddy bears to ensure social distancing. from r/pics

Niemiecka restauracja sięgnęła po piankowy makaron do pływania i kapelusze. Odwiedzający to miejsce otrzymuje kapelusz, do którego przymocowana jest konstrukcja z makaronów. Pozwala to zachować dystans między gośćmi.

Z kolei restauracja z Holandii zapewniła gościom odseparowane szklarnie, w których mieści się jeden stolik.

W połowie maja pisaliśmy też o amerykańskiej restauracji uhonorowanej gwiazdką Michelin, która przy części stolików posadziła elegancko ubrane manekiny. Dla odmiany w Wilnie restauratorom udostępniono miejską przestrzeń, by mogli ustawić stoliki w wymaganej odległości.

Źródło: www.mymodernmet.com

  • 1
pluszowe misie

Pluszowe misie sposobem na społeczny dystans

2 lipca 2020

1 lipca 2020