Płonący problem Xboxa?
  • 1
  • 1
16.11.2020

Płonący problem Xboxa?

10 listopada na rynku pojawił się Xbox Series X Microsoftu. Wkrótce potem użytkownik z Polski opublikował na Twitterze film ukazujący, jak jego nowa konsola dymi. Firma odpowiedziała ironicznym wpisem.

Arkadiusz Adamowicz w swoim tweecie oznaczył Xboxa i pokrótce opisał problem. Firma skontaktowała się z nim w wiadomości prywatnej. Część internautów podawała w wątpliwość doniesienia Polaka. Sugerowano, że film jest fałszywy, a dym pochodzi z ukrytego za konsolą e-papierosa.

Sprawa szybko zaczęła żyć w Internecie własnym życiem i stała się memem. Zamiast oficjalnego stanowiska Xbox zamieścił krótki tweet, w którym ironizował, że nie spodziewał się, że będzie musiał tłumaczyć użytkownikom, by nie wdmuchiwali do konsoli e-papierosowego dymu.

Temat pochwyciły też media z całego świata, najczęściej bezrefleksyjnie przyjmując wersję firmy. Sprawie przyjrzał się popularny polski youtuber technologiczny, Jakub Klawiter. Przeprowadził wywiad z użytkownikiem. Po jego filmie wielu internautów zaczęło atakować Xboxa i zarzucać mu nieprofesjonalne zachowanie, wręcz wizerunkową wtopę.

Wkrótce po publikacji filmu Xbox skontaktował się z Arkadiuszem Adamowiczem i obiecał wymienić wadliwą konsolę. Firma zamieściła również wpis, w którym przeprosiła, że wyjaśnienie sprawy trwało dłużej, niż obiecała.

  • 1
Płonący problem Xboxa?

Xbox płonie?

16 listopada 2020

15 listopada 2020

13 listopada 2020