Play kupił UPC Polska za 7 mld zł
  • 0
  • 1
22.09.2021

Play kupił UPC Polska za 7 mld zł

22 września spółka P4 będąca częścią Grupy Iliad podpisała z UPC Poland Holding umowę sprzedaży i nabycia dotyczącą 100% udziałów w UPC Polska (Liberty Global). Transakcja opiewa na kwotę 7 mld zł. Podlega teraz zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej.

UPC jest największą pod względem przychodów spółką Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje usługi telewizji, szerokopasmowego Internetu światłowodowego, a także usługi mobilne dzięki wieloletniej współpracy z Play w modelu MVNO. Jak przekonują firmy, nabycie UPC przez P4 oznacza nowe możliwości w obszarze usług konwergentnych kierowanych do klientów indywidualnych oraz biznesowych na polskim rynku.

Zakup UPC przez Play wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe. Przyczynia się też do realizacji wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe. Długofalowa ambicja Play zapewnienia łączności na terenie całego kraju ma przyczynić się do cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i przynieść korzyści konsumentom indywidualnym oraz biznesowym dzięki bardziej innowacyjnym i kompleksowym ofertom.

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie. Cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce – powiedział Jean Marc Harion, prezes zarządu Play.

Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i Iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i Iliad po uzyskaniu wymaganych zgód– dodaje Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy Iliad.

  • 1
Play kupił UPC Polska

Play kupił UPC Polska

 

21 września 2021