- 0
- 3
PKP Intercity uruchamia pociąg „Nieśpieszny” z okazji jubileuszu
PKP Intercity uruchamia „Nieśpieszny” – pociąg stworzony z okazji zbliżającego się 25-lecia przewoźnika. Wykorzystane w nim zostały lokomotywy w historycznych barwach oraz klasyczne wagony z oryginalnym wyposażeniem z lat 80.
Składy „Nieśpiesznego” wyruszą malowniczymi trasami przez całą Polskę. Weekendowe kursy, za każdym razem w innym kierunku, pozwolą odkrywać kolejne regiony kraju. W rozkładzie jazdy pojawi się ponad 40 połączeń pod nazwami takimi jak „Sawa”, „Góral”, „Krzyżak” czy „Krasnal”. W planach są odwiedziny każdego województwa.
Skład „Nieśpiesznego” tworzy historyczny tabor. Na trasę wyjadą klasyczne, oliwkowe wagony 1. i 2. klasy (112Ag, 111Ag, 111As, 110Ac, 609A), oferujące około 200 miejsc siedzących w każdym kursie. Na czele pociągu pojawią się:
- lokomotywa elektryczna EP05-23 „Czesio”,
- „Siódemki” (EU07-005, EP07-201, EP07-544),
- lokomotywy serii EP08 „Świnka” oraz EP09 „Epoka”.
W wagonie barowym typu 113A królować będzie Wars z menu inspirowanym dawnymi podróżami.
Dla „Nieśpiesznego” powstała osobna kategoria handlowa – ICN (InterCity Nieśpieszny). Pierwszy przejazd zaplanowano na 17 kwietnia, a sprzedaż biletów ruszy w drugiej połowie marca – zarówno online, jak i w kasach biletowych.
Na podróżnych czeka dodatkowy bonus: przy zakupie biletu w aplikacji lub na stronie internetowej PKP Intercity otrzymają 20% zniżki na nocleg w wybranym obiekcie CS Natura Tour. Projekt obejmuje także kolekcję pamiątek inspirowanych klimatem kolei minionych dekad. Gadżety dostępne będą w sklepie internetowym przewoźnika: skladtowarowy.intercity.pl.
- 2





