PKO Bank Polski tworzy placówkę w metaverse
  • 1
  • 6
7.10.2022

PKO Bank Polski tworzy placówkę w metaverse

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków został przeniesiony na platformę Decentraland. Użytkownicy mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę, w której udostępniona została wystawa polskiej sztuki współczesnej.

PKO Bank Polski wykorzysta swoją obecność w metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych. Mają mu posłużyć do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami oraz jego wykorzystania biznesowego w dalszej przyszłości.

– Branża technologiczna co kilkanaście lat przechodzi rewolucję, która całkowicie zmienia jej kierunki rozwoju. Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym. Takimi w przeszłości były: pojawienie się komputera osobistego, internetu czy smartfonów. Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki.

Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej bankowej ikony, PKO Rotundy, do świata metaverse, i uruchomienie tam naszej pierwszej placówki – mówi Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego kierujący pracami zarządu.

PKO Bank Polski to pierwszy polski bank, który jest obecny w metaverse w takiej formie

Budynek usytuowany został na działce na platformie Decentraland.

Dla odwiedzających budynek przygotowane zostały:

  • wystawa polskiej sztuki współczesnej zgromadzonej przez PKO Bank Polski;
  • wystawa poświęcona historii banku;
  • galeria kart płatniczych.

Do odwiedzenia najważniejszych punktów wirtualnej PKO Rotundy zachęcają elementy grywalizacji w postaci dostępnych do zebrania cyfrowych kropek. W budynku przez cały czas obecne są także roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku.

Budynek został zaprojektowany z uwzględnieniem aktualnych trendów w środowisku Decentraland. W projekcie PKO Bank Polski wspierany był przez SI-Consulting. Równocześnie bank stworzył niezależną wersję budynku, działającą w wirtualnej rzeczywistości, która osadzona została na platformie Mazer. Przy jej realizacji bank współpracował z firmą XR Wizards.

W pierwszej kolejności bank będzie dążył do wykorzystania potencjału metaverse do bardziej immersyjnego onboardingu nowych pracowników oraz prowadzenia przeznaczonych dla nich szkoleń. Równolegle bank będzie prowadził prace przygotowawcze do stworzenia nowego kanału komunikacji z klientami. W perspektywie najbliższej dekady będzie też rozwijał rozwiązania związane z identyfikacją tożsamości klientów w metaświatach oraz będzie testował możliwość integracji bankowych produktów.

  • 6
PKO BP otwiera placówkę w Decentraland

PKO BP otwiera placówkę w Decentraland

PKO BP otwiera placówkę w Decentraland
PKO BP otwiera placówkę w Decentraland
PKO BP otwiera placówkę w Decentraland
PKO BP otwiera placówkę w Decentraland
PKO BP otwiera placówkę w Decentraland

6 października 2022