Pirelli sponsoruje mistrzostwa świata w narciarstwie
  • 0
  • 1
11.02.2021

Pirelli sponsoruje mistrzostwa świata w narciarstwie

8 lutego 2021 r. we włoskiej Cortinie d’Ampezzo rozpoczęły się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim FIS. Pirelli jest ich głównym sponsorem dzięki umowie z firmą Infront – agentem medialnym i marketingowym imprezy.

To już trzeci raz, kiedy włoska firma sponsoruje mistrzostwa świata w narciarstwie. Wcześniej robiła to w 2017 r. w Saint Moritz i w 2019 w Are. Pirelli jest także sponsorem Włoskiej Federacji Sportów Zimowych i mistrzostw świata w hokeju na lodzie IIHF.

Związek między producentem opon a sportem nie ogranicza się tylko do sportów zimowych. Świadczy o tym trwające od ponad 25 lat partnerstwo z Interem, a także współpraca z zespołem Luna Rossa podczas 36. edycji regat o Puchar Ameryki. Pirelli prezentuje też swoje technologie opon w różnych sportach motorowych – od Formuły 1, przez rajdowe mistrzostwa świata, po World Superbikes.

Podczas mistrzostw w Cortinie d’Ampezzo Pirelli zaprezentuje ofertę opon zimowych. Ponadto marka jest partnerem Audi, które sprowadziło do włoskiego miasta flotę samochodów elektrycznych na oponach zimowych Pirelli.

Z powodu trwającej pandemii mistrzostwa świata w narciarstwie odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Producent opon otworzy je wirtualnie dla kibiców za pośrednictwem swoich centralnych kanałów w mediach społecznościowych. Gwiazdy ze świata sportu i rozrywki będą towarzyszyć fanom marki podczas wycieczki za kulisy imprezy.

  • 1
mistrzostwa świata w narciarstwie

Pirelli sponsoruje mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim 2021

11 lutego 2021

10 lutego 2021