Piotr Stramowski w kampanii piw grupy Manufaktura
  • 1
  • 1
7.09.2021

Piotr Stramowski w kampanii piw grupy Manufaktura

6 września wystartowała kampania wizerunkowa piw grupy Manufaktura warzonych w browarze w Tenczynku. W spocie wystąpił aktor Piotr Stramowski (m.in. „Kobiety mafii”, „Botoks”, „Żmijowisko”), ambasador browaru.

Na promocję z wykorzystaniem spotu telewizyjnego oraz reklamy w internecie Manufaktura przeznaczyła 2 mln zł. Promuje swoje hity sprzedażowe: Pilsa, Świeże, Marakuję, Double IPA. W reklamach internetowych do wymienionych marek dołączy także piwo Buh.

Kampania reklamowa obejmuje portale internetowe oraz stacje telewizyjne należące do grupy Polsat i grupy TVN. Na potrzeby kampanii przygotowano spot, w którym główną rolę zagrał Piotr Stramowski, ambasador browaru w Tenczynku. Reklamę przygotowano w wersji 15- i 30-sekundowej. Wszystkie sceny, także kaskaderskie, nakręcono wyłącznie z udziałem Stramowskiego. Reżyserami i autorami koncepcji spotu są Anna Łoskiewicz i Jacek Kołodziejski, który wcześniej przygotował spot marki Marakuja z udziałem Iggy’ego Popa.

Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski. Za scenografię odpowiadała Anna Łoskiewicz. Choreografię opracowała Agnieszka Konopka, a charakteryzację Olga Nejbauer. Muzyka to „Mork n Mindy” Sleaford Mods ft. Billy Nomates. Stroje, w których występuje Piotr Stramowski, zaprojektowała i wykonała Monika Palikot i jej Capricorn Arthouse. Projekt managerem była Agnieszka Marszałek, producentem Dragan Film Agnieszka Dragan, a kierownikiem produkcji Grażyna Bastek. Postprodukcja: Televisor. Obsługę mediową kampanii zapewnia Group One.

Pokazane w spocie piwo Pils Tenczynek prezentowane jest w nowej szacie graficznej. To zapowiedź rebrandingu produktu. Piwo Świeże zaprezentowano w butelce szklanej. To także zapowiedź zmian, jakie przygotowano dla tej marki. Do tej pory produkt był dostępny tylko online i w dwóch sklepach stacjonarnych w Krakowie. Za receptury piw promowanych w kampanii odpowiada piwowar związany z Browarem Tenczynek – Sebastian Jabłoński. Właścicielem Manufaktury Piwa, Wódki i Wina, do której należy Browar Tenczynek, jest Janusz Palikot.

  • 1
Piotr Stramowski

Piotr Stramowski w kampanii piw grupy Manufaktura

6 września 2021