Piłsudski, Skłodowska-Curie, Kopernik i Zygmunt Stary zachęcają „Idź na wybory. Przejdź do historii” w kampanii Comedy Central
  • 1
  • 4
4.10.2019

Piłsudski, Skłodowska-Curie, Kopernik i Zygmunt Stary zachęcają „Idź na wybory. Przejdź do historii” w kampanii Comedy Central

Stacja telewizyjna Comedy Central Polska rozpoczęła przedwyborczą kampanię profrekwencyjną. W serii spotów z udziałem Laury Breszki, Michała Meyera, Mateusza Króla i Sebastiana Stankiewicza zachęca do głosowania, obalając najczęstsze wymówki.

„Mój głos nic nie zmieni”, „nie mieszkam w swoim okręgu wyborczym”, „nie interesuję się polityką” – to jedne z najczęstszych argumentów stosowanych przez osoby, które nie głosują. Comedy Central Polska chce przekonać swoich widzów, że w tak ważnej kwestii nie działają żadne wymówki, i zachęcić do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

W ramach akcji „Idź na wybory. Przejdź do historii” przygotowano serię spotów z udziałem aktorów wcielających się w role wybitnych Polaków.

„W nauce wszystko z siebie wynika. W demokracji tak samo, twój głos nie znika” – przekonuje Laura Breszka jako Maria Skłodowska-Curie i porównuje demokrację do tablicy Mendelejewa.

Z kolei Mateusz Król jako marszałek Józef Piłsudski apeluje: „Znajdźcie w sobie choć trochę odwagi, by nie olewać sprawy państwowej wagi!”.

Wtórują im Michał Meyer jako Mikołaj Kopernik i Sebastian Stankiewicz jako król Zygmunt Stary.

Kampania jest neutralna politycznie. Jej celem jest zachęcenie Polaków do głosowania w wyborach i pokazania zalet demokracji. Spoty emitowane są na kanałach Comedy Central Polska i Comedy Central Family oraz w mediach społecznościowych.

  • 4

Laura Breszka – Maria Skłodowska-Curie

Mateusz Król – Józef Piłsudski

Michał Meyer – Mikołaj Kopernik

Sebastian Stankiewicz – król Zygmunt Stary

4 października 2019