PGNiG nawiązało współpracę z amerykańskim youtuberem Ryanem Socashem
  • 0
  • 2
19.09.2019

PGNiG nawiązało współpracę z amerykańskim youtuberem Ryanem Socashem

Amerykański dziennikarz Ryan Socash odwiedził główną siedzibę PGNiG w Warszawie, kopalnię gazu Jasionka koło Rzeszowa oraz teren jednego z magazynów gazu. Był także na jednym z odwiertów na Podkarpaciu. Relacja z wizyty ukazała się na prowadzonym przez niego na YouTube kanale Kult America.

Kult America to anglojęzyczny program opowiadający międzynarodowej publiczności o społecznej, historycznej i ekonomicznej ewolucji Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Będąc na Podkarpaciu, w jednym z najważniejszych regionów wydobycia gazu ziemnego w Polsce, Ryan Socash miał okazję przyglądać się pracy urządzenia wiertniczego i wiertników.

Poznał proces poszukiwania i wydobycia gazu, wyjaśnił, na czym polega praca ośrodka odbioru gazu. Opowiedział też o dystrybucji błękitnego paliwa oraz zasadach działania systemu magazynów gazu.

W reportażu znalazła się również rozmowa z prezesem zarządu PGNiG, Piotrem Woźniakiem. Prezes mówił o rozwoju firmy w związku z dynamicznie wzrastającym zapotrzebowaniem na gaz w Polsce.

Poznaliśmy Ryana na jednej z branżowych konferencji, której tematem była współpraca z influencerami. Spodobała nam się konwencja kanału prowadzonego przez Ryana, w którym opowiada on o Polsce. Powstał ciekawy film z unikalnymi zdjęciami obiektów, na które osoby postronne nie mają zwykle wstępu. Byliśmy pod wrażeniem efektów pracy całej ekipy – mówi Agata Samcik, dyrektor departamentu public relations PGNiG.

Program Kult America prezentuje także kopalnię gazu w Jasionce pod Rzeszowem. W odcinku „The Legacy of Polish Power” wspomniana jest historia polskiego przemysłu wydobywczego, a Ryan Socash odwiedza Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Jest to pierwsze miejsce na świecie, w którym rozpoczęto wydobycie ropy naftowej – świadectwo historii polskiego przemysłu.

Ryan Socash wychował się w Stanach Zjednoczonych. Od 2005 r. mieszka w Polsce. Kanał Kult America powstał w 2015 r.

  • 2

Ryan Socash w kopalni gazu w Jasionce

19 września 2019

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
19.09.2019

Rynek handlowy w aglomeracjach po pierwszej połowie 2019 r. Analiza firmy Colliers International

Rynek centrów handlowych w największych polskich aglomeracjach jest dojrzały i dobrze rozwinięty. Około 10 mln konsumentów o rocznej sile nabywczej bliskiej 410 mld zł ma duże możliwości wyboru lokalizacji, oferty i formatu obiektu, w którym robi zakupy. Na koniec czerwca 2019 r. w ośmiu największych ośrodkach miejskich działało 215 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 6,7 mln m2.

18 września 2019