Peruwiańskie Ministerstwo Zdrowia promuje donację organów, ingerując w scenariusz dwóch telenowel
  • 1
  • 0
12.07.2019

Peruwiańskie Ministerstwo Zdrowia promuje donację organów, ingerując w scenariusz dwóch telenowel

Ministerstwo Zdrowia Peru rozpoczęło kampanię promującą dawstwo narządów. W tym celu zaingerowało w scenariusz dwóch popularnych w tym kraju oper mydlanych.

Peru to państwo z najniższą liczbą osób w Ameryce Łacińskiej decydujących się na oddanie swoich organów po śmierci. Na milion mieszkańców przypada zaledwie 1,6 dawcy. Jednocześnie w kraju tym niezwykłą popularnością cieszą się telenowele.

Ten fakt wykorzystali twórcy kampanii „The Life Saving Soap Opera”. Ministerstwo wraz z agencją Circus Grey i siecią telewizyjną América Televisión wprowadziło zmiany w scenariuszu dwóch najpopularniejszych seriali. Połączone zostały wątki dwóch postaci.

Yair, bohater telenoweli „Ojitos Hechiceros” zginął tragiczną śmiercią. Niespodziewanie okazało się, że jeszcze za życia podpisał zgodę na pobranie narządów do przeszczepu. Lorenzo z serialu „Sres” otrzymał jego nerki, co uratowało mu życie.

Jak przekonują twórcy kampanii, akcja wywołała spore poruszenie w kraju i spowodowała wzrost liczby zarejestrowanych dawców o 200%. W ciągu tygodnia od rozpoczęcia kampanii udało się też uratować życie 11 osobom.

 

12 lipca 2019