Orlen kończy współpracę z zespołem Formuły 1 Sauber Motorsport. Robert Kubica pozostaje ambasadorem marki
  • 0
  • 1
29.01.2023

Orlen kończy współpracę z zespołem Formuły 1 Sauber Motorsport. Robert Kubica pozostaje ambasadorem marki

PKN Orlen rozpoczyna współpracę z włoskim zespołem Scuderia AlphaTauri. Oznacza to zakończenie trzyletniej współpracy z Sauber Motorsport. Z tego zespołu odejdzie Robert Kubicy, który który pozostanie ambasadorem marki Orlen.

W najbliższym sezonie logotyp marki Orlen, w rekordowym sezonie, składającym się z 23 weekendów wyścigowych, będzie eksponowany m.in. na:

  • tylnym skrzydle bolidu,
  • nosie bolidu,
  • obręczy halo bolidów Scuderia AlphaTauri.

To piąty, kolejny rok największej polskiej firmy w padoku królowej motorsportu. W barwach AlphaTauri wystąpią Japończyk Yuki Tsunoda i Holender Nyck de Vries.

Logo Orlenu znajdzie się w padoku oraz ściankach mediowych. Kierowcy wezmą udział w kampaniach reklamowych marki. Nowa umowa przewiduje także objęcie sponsoringiem tytularnym zespołu Scuderia AlphaTauri Esports.

W ostatnich latach wzrosła popularność Formuły 1

W poprzednim sezonie wyścigi Grand Prix śledziło w telewizji 445 mln widzów. Z kolei liczba obserwujących zmagania najlepszych kierowców na świecie z trybun w trakcie weekendów wyścigowych przekroczyła 5 mln. W 2021 r. oglądalność materiałów wideo na oficjalnych kontach Formuły 1 – na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube, TikToku, Snapchacie i Twitchu – wzrosła o 50 proc. i sięgnęła 7 mld odsłon.

  • 1
PKN Orlen kończy współpracę z Sauberem

Orlen kończy współpracę z Sauberem. Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek i Robert Kubica, fot. materiały prasowe

28 stycznia 2023

27 stycznia 2023