Ogłoszono zwycięzców 9. Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego White Square
  • 0
  • 1
8.05.2017

Ogłoszono zwycięzców 9. Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego White Square

216 europejskich agencji nadesłało 1059 zgłoszeń do 9. Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego White Square. 29 kwietnia w Mińsku wręczono nagrody w 5 kategoriach. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Creativity Wins”

Prace oceniało jury złożone z 52 ekspertów. Najwięcej zgłoszeń nadesłano w kategorii Creativity – 376, 255 w kategorii Marketing, po 181 w kategoriach Branding i Digital oraz 66 w Social Advertising.

W konkursie reprezentowanych było w sumie 28 państw, m.in. Rosja, Ukraina, Polska, Estonia, Litwa, Łotwa, Chorwacja, Belgia, Dania, Finlandia, Węgry, Grecja, Szwecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia.

Tytuł Creative Agency 9. Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego White Square otrzymały Marvelous z Rosji oraz Aida Pioneer Branding & Creative z Białorusi.

Grand Prix:
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
CS Light Bulbs, Angelina Pischikova, Białoruś

Marketing
A. Promo & Activations
A1. Best Use of Promo & Activations
I miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
II miejsce
„Untouchable. The new Tiguan”, Independent, Łotwa

A2. Promo Campaigns
I miejsce
„Million ruble delicate wash”, Friends Moscow, Rosja
III miejsce
„We will do it for you”, Optimist, Estonia

A3. Digital & Social
II miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

A4. Promo & Activations Strategy
III miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja

A6. Low-budget Projects
I miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja
II miejsce
4G Radio, Voskhod, Rosja

A7. Socially-oriented Projects
II miejsce
„Waterbook”, Havas Milan, Włochy
„It’s not a Coub”, More (BBDO Group), Rosja
III miejsce
„Sound of Change”, Possible Moscow, Rosja
„pUp syndrome”, BBDO Russia Group, Rosja

PR
C1. Best Use of PR
II miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja

C2. PR Campaigns
II miejsce
„Dinner with Georgia”, Windfor’s, Gruzja
III miejsce
Uber search, BBDO Russia Group, Rosja

C3. Digital & Social
II miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

C5. Integrated PR Campaigns
nagród nie przyznano

Direct
H2. DM Projects/Campaigns
III miejsce
4G Radio, Voskhod, Rosja
 
H3. Digital & Social
I miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
 
H5. Integrated DM Campaigns
II miejsce
„Bad Movie Insurance”, Milk, Litwa

Media Projects
M1. Best Use of Media
I miejsce
„It’s Not A Coub”, More (BBDO Group), Rosja
II miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja
4G Radio, Voskhod, Rosja
Uber search, BBDO Russia Group, Rosja

M2. Media Solutions/Projects
I miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
III miejsce
Uber search, BBDO Russia Group, Rosja

M3. Digital & Social
III miejsce
„LikeShow”, Voskhod, Rosja

M4. Media Strategies
I miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
III miejsce
Headache Targeting by Nurofen, ISD-Group, Ukraina (transferred from the other nomination)

M6. Guerrilla Marketing
nagród nie przyznano

M7. New and Ambient Media
I miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

Marketing Effectiveness

E1. BTL Projects
nagród nie przyznano

E3. PR Projects
III miejsce
„Dinner with Georgia”, Windfor’s, Gruzja
 
E5. Integrated Campaigns
I miejsce
„Untouchable. The new Tiguan”, Independent, Łotwa
III miejsce
„Barni. Launch a Rocket into Space”, joint entry of the agencies Action and Leo Burnett Group Russia, Rosja

E6. Online Campaigns
II miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
„Million ruble delicate wash”, Friends Moscow, Rosja
III miejsce
”Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

E7. Social Media Campaigns
nagród nie przyznano

Innovations
I miejsce
„SnapSkan”, Sek, Futurice i Affecto, Finlandia
II miejsce
„Auktyon on the Sun”, Great Advertising Group, Rosja

Social Advertising

S1. Print
II miejsce
„Edible glass”, Scholz & Friends Kijów, Ukraina
III miejsce
„Fortune Cookie”, Geometry Global, Ukraina
„Sight tester”, Action, Rosja

S2. Wideo
II miejsce
„Do not Look the Other Way”, BBDO Russia Group, Rosja
„Racoon Drummers”, Aida Pioneer Branding & Creative, Białoruś
III miejsce
Way Home, Voskhod, Rosja
„pUp syndrome”, BBDO Russia Group, Rosja

S4. Socially-oriented Projects
I miejsce
„Guilty Clothes”, Marvelous, Rosja
„It’s not a Coub”, More (BBDO Group), Rosja
III miejsce
„pUp syndrome”, BBDO Russia Group, Rosja

Special Prize for the Best Case
Million ruble delicate wash, Friends Moscow, Rosja

Branding
В. Brand and Corporate Identity
В1. Sign/Logo
II miejsce
„Selfish Club”, Ginger Brand, Ukraina

B2. Small-scale Corporate Identity
I miejsce
„Heatherglade, Province design-studio”, Rosja
II miejsce
„Grut”, Suprematika, Rosja

B3. Corporate Identity, Brandbook
III miejsce
„Kalymera”, IQ Harvest, Rosja

B4. Calendar
nagród nie przyznano

B5. Leaflet, Poster, Postcard
II miejsce
„Alibi”, Voskhod, Rosja

B7. Promo Souvenirs and Business Gifts
III miejsce
„Amateur. Professional. Master”, ODB, Rosja
„MTS Innorama”, BBDO Russia Group, Rosja
„Playing cards for Kaspersky Lab”, Thuoghtform, Rosja

B8. Indoor Design, POS-Materials
nagród nie przyznano

B10. Design of Websites, Corporate Portals, Online Digital Design, Design of Mass Media
II miejsce
„Radioaktive Film”, Vintage, Ukraina
III miejsce
„Sound of Change”, Possible Moscow, Rosja

B13. Innovative Brand Design
nagród nie przyznano

Label/Packaging
L1. Label/Packaging of Foodstuffs
I miejsce
„Alibi”, Voskhod, Rosja
II miejsce
„Lavka Lado”, Getbrand, Rosja
III miejsce
„Yelli Kids Paper World”, Arriba!, Ukraina
„So fresh, that is still wild”, Jekyll & Hyde, Rosja
„Alķimiķis Signature Beers”, Not Perfect, Y&R Riga, Łotwa
„Alkimikis Hitchhops”, Not Perfect, Y&R Riga, Łotwa

L2. Label/Packaging of Non-food
I miejsce
„CS Light Bulbs”, Angelina Pischikova, Białoruś
II miejsce
„Inspired by Nature”, Suprematika, Rosja

L3. Innovative, Non-Standard Labelpackaging
II miejsce
„Auktyon on the Sun”, Great Advertising Group, Rosja
 
Special Prize for Good Use of Typography:
„Artel Troika, Province design-studio”, Rosja
 
Digital
D1. Commercial Websites
I miejsce
„The Ikea Button”, Instinct (BBDO Group), Rosja
III miejsce
„Get Lost. Get Natural”, Possible Moscow, Rosja
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
„Radioaktive Film”, Vintage, Ukraina

D2. Non-Commercial Websites
II miejsce
„Sound of Change”, Possible Moscow, Rosja

D3. Information and Service Resources and Portals

D4. Web-banery
II miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
III miejsce
Headache Targeting by Nurofen, ISD-Group, Ukraina

D5. Virtual Promo Tools
I miejsce
Super long app, Milk, Litwa
II miejsce
Absolut Mixr, Satumaa Family Business, Szwecja
III miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
Predictions by Simpsons, Arnold, Rosja

D7. Online Video
II miejsce
„Made by diabetics”, Voskhod, Rosja
„Super long pre-rolls”, Milk, Litwa
„Guilty Clothes”, Marvelous, Rosja
„Back to Old School”, More (BBDO Group), Rosja (transferred from the other nomination)
III miejsce
„Chronicles of Paranoiac – Cast Adrift”, Zebra Hero, Rosja
„Clipmakers’ battle – Tatarka. Altyn”, Zebra Hero, Rosja
„Not another movie critics club”, Red Keds, Rosja

D8. Digital Campaigns Using 1–2 Tools
I miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
II miejsce
„Sound of Change”, Possible Moscow, Rosja
„#hatepiano”, Possible Moscow, Rosja
1MB Campaign, Marvelous, Rosja
„The Ikea Button”, Instinct (BBDO Group), Rosja
III miejsce
„Made by diabetics”, Voskhod, Rosja

D9. Social Media Campaigns
III miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

D10. Viral Campaigns
II miejsce
„Tatarka. Altyn”, Zebra Hero, Rosja
III miejsce
„#hatepiano”, Possible Moscow, Rosja
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

D11. Integrated Digital Campaigns
II miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja

D12. Other Interactive Communication Tools
II miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja
III miejsce
„Earth7”, Wieden+Kennedy Amsterdam/ISD Group, Ukraina
 
Mobile
G1. Mobile Websites
I miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja

G2. Mobile Apps
I miejsce
„Auktyon on the Sun”, Great Advertising Group, Rosja
II miejsce
„Wake App In Peace, Agama Digital Group (LQD7), Talan Communications, Ukraina
 
G4. Mobile Online Campaigns
III miejsce
1MB Campaign, Marvelous, Rosja

G5. Social Media Campaigns
III miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
 
G7. Online Video
II miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
 
Creative

F1. Film
TV
I miejsce
„Telegraph, Family, in the series Estonian National Museum opening campaign”, Velvet, Kuukulgur, Estonia
II miejsce
Evidence, TV-channel „Inter”, Ukraina
III miejsce
„Axa: Nun”, Saatchi & Saatchi Ukraine, Ukraina
„Approved by real grandmas – entries Three Grandmas – Grandma and Grandpa”, Voskhod, Rosja

F2. Online
I miejsce
„Crabziness”, Voskhod, Rosja
III miejsce
Evidence, TV-channel „Inter”, Ukraina
„Made by diabetics”, Voskhod, Rosja
„Racoon Drummers”, Aida Pioneer Branding & Creative, Białoruś
„#hatepiano”, Possible Moscow, Rosja (transferred from the other nomination)

R1. Radio
II miejsce
4G Radio, Voskhod, Rosja
„Geiger Counter”, Aida Pioneer Branding & Creative, Białoruś
III miejsce
„Rock is Back”, Loga Biga, Białoruś

P1. Press
II miejsce
„You’re not you: British Edition – работы Churchill – Queen”, BBDO Ukraine, Ukraina
III miejsce
„Selfie”, Protein Creative Agency, Rosja

O1. Outdoor
I miejsce
„Rain vs. Lie”, Voskhod, Rosja

Campaigns
K1. Single Channel Capmaigns
II miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
III miejsce
„The Ikea Button”, Instinct (BBDO Group), Rosja
 
K2. Multi Channel Campaigns
III miejsce
„Superteam against mines”, Smartica/Skykillers, Ukraina
 
K3. Social Media Campaigns
II miejsce
Samsung YouTube TV, Jami//Zebra Hero, Rosja
III miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja
 
K4. Campaigns Using Digital Tools
II miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja

K5. Viral Campaigns
II miejsce
„Racoon Drummers”, Aida Pioneer Branding & Creative, Białoruś

K6. Low-Budget Campaigns
II miejsce
„Coffee is not a drug”, Possible Moscow, Rosja
 
K7. Campaigns Launching Brand/Product on Market
I miejsce
NMD_Live, Friends Moscow, Rosja

K8. Image Campaigns
nagród nie przyznano
 
K9. Socially-oriented Projects, Charity, Non-Profit Projects
I miejsce
„Sound of Change”, Possible Moscow, Rosja
II miejsce
„It’s not a Coub”, More (BBDO Group), Rosja
III miejsce
„pUp syndrome”, BBDO Russia Group, Rosja
„Guilty Clothes”, Marvelous, Rosja
„Superteam against mines”, Smartica/Skykillers, Ukraina

Mass Media Prize
I miejsce
„Telegraph out of the series of entries Estonian National Museum opening campaign”, Velvet, Kuukulgur, Estonia
„Racoon Drummers”, Aida Pioneer Branding & Creative, Białoruś
„Prisoners”, Loga Biga, Białoruś

Young Creators Contest (we współpracy z marką „Modum – nasze kosmetyki”)
I miejsce
Evelina Dvoryanchik, Karina Kupriyanovich
II miejsce
Anna Lickevich
III miejsce
Denis Misyulya, Dasha Danilevich
 
Social Advertising for Young Creators Contest (we współpracy z UNHCR Białoruś)
I miejsce
Tima Grigorovich, Olga Galinovskaya
II miejsce
Nastya Grivnak, Alexander Shoub
III miejsce
Sergei Prokopchuck
 
Special Prize for National Colouring in Advertising:
Series of entries „Approved by real grandmas – entries Three Grandmas, Grandma and Grandpa”, agencja Voskhod, Rosja

Wydarzenie zostało organizowane przez Association of Communications and Marketing Agencies of Belarus, członka EACA. Marketing przy Kawie był patronem medialnym 9. Festiwalu White Square. Szczegóły oraz lista nominowanych znajdują się na stronie www.en.adfest.by.

Reklama

8 maja 2017

Reklama

7 maja 2017

5 maja 2017

Reklama