„Oblicza kobiet” – szósta edycja kalendarza firmy Gedeon Richter
  • 0
  • 0
10.01.2017

„Oblicza kobiet” – szósta edycja kalendarza firmy Gedeon Richter

Firma farmaceutyczna Gedeon Richter przygotowała szóstą edycję kalendarza poświęconego kobietom. Tym razem ukazano różne oblicza kobiecości. Zdjęcia wykonali m.in. Chris Niedenthal, Tomasz Tomaszewski czy Robert Wolański.

Edycja na rok 2017 po raz pierwszy jest kalendarzem fotograficznym. Zdjęcia ukazują współczesną kobietę w różnych rolach. Są to obrazy kobiet w wyjątkowych sytuacjach życiowych oraz świadectwa zmagań z codziennością. Podobnie jak w latach poprzednich, każdemu zdjęciu towarzyszy cytat.

Dyrektorem artystycznym i autorem koncepcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Andrzej Pągowski, który zaprosił do współpracy jedenastu bardzo różnych fotografów. Każdy z nich reprezentuje inny styl, tworzy inną techniką i należy do innej grupy wiekowej.

W kalendarzu można podziwiać prace Marcina Ryczka, Kajusa W. Pyrza, Roberta Wolańskiego, Dariusza Romana, Weroniki Wawrzkowicz, Marleny Bielińskiej, Chrisa Niedenthala, Tomasza Tomaszewskiego, Adama Pańczuka, Lidii Popiel, Tomasza Sikory i Andrzeja Pągowskiego.

W poprzednich latach na łamach kalendarza marki Gedeon Richter o kobietach opowiadali artyści plastycy, polscy graficy, malarze, ilustratorzy książkowi. W głównej mierze byli to mężczyźni. W ubiegłym roku firma oddała karty kalendarza wyłącznie w ręce artystek.

Zobacz więcej: „Kobiety o kobietach” – polskie artystki w piątej edycji kalendarza Gedeon Richter

Zamknięty wernisaż kalendarza na 2017 r. odbędzie się 26 stycznia o 19.00 w warszawskich Arkadach Kubickiego. Wystawa prac dla publiczności dostępna będzie tego samego dnia w godzinach otwarcia Arkad.

  • 13

10 stycznia 2017

Reklama
Reklama