Nowozelandzki Countdown wycofuje nazwy kategorii „kobieca higiena” i „artykuły higieniczne”
  • 0
  • 1
15.07.2020

Nowozelandzki Countdown wycofuje nazwy kategorii „kobieca higiena” i „artykuły higieniczne”

Nowozelandzka sieć handlowa Countdown ogłosiła, że nie będzie już określać produktów związanych z miesiączką terminami „kobieca higiena” czy „artykuły higieniczne”. Zamiast tego będzie kategoryzować je jako artykuły „do okresu” lub „do narządów płciowych”.

Countdown twierdzi, że jest pierwszym na świecie supermarketem, który wycofuje się z tych „eufemistycznych” i „przestarzałych” terminów. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci, dotychczasowe nazwy implikują, że miesiączka – mimo że jest całkowicie naturalnym procesem – jest haniebna, niehigieniczna i powinno się ją skrywać.

Jednocześnie sieć handlowa zmienia sposób, w jaki mówi o oferowanych produktach dla osób z problemem nietrzymania moczu. Teraz będzie je nazywać „continence care”.

Terminy „higiena kobieca” i „artykuły higieniczne” upowszechniło przed laty przedsiębiorstwo Kotex – producent podpasek. Na początku XX w. przekonywał kobiety, że jego produkty są dyskretnie ukryte w papierze. Nigdy nie używał określenia okres, a miesiączkę określał jako „problem” higieniczny. Było to zgodne z ówczesnym ujęciem tematu.

Źródło: www.trendwatching.com

  • 1
Countdown

Artykuł „do okresu” czy higieniczny? Countdown zmienia nazwy kategorii

15 lipca 2020

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
15.07.2020

45 proc. polskich konsumentów czuje się bezpiecznie podczas zakupów w sklepie stacjonarnym – pokazuje badanie Deloitte

W związku z epidemią koronawirusa utrzymują się obawy Polaków o zdrowie swoje i bliskich. Z badania firmy doradczej Deloitte, którego wyniki przedstawione zostały w raporcie „Global State of the Consumer Tracker”, wynika, że nad Wisłą spada poziom poczucia bezpieczeństwa podczas korzystania z usług wymagających bezpośredniego kontaktu, jak fryzjer czy dentysta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni z 44 proc. do 41 proc. spadła natomiast liczba Polaków, którzy kupują na zapas.

14 lipca 2020