Nowa książka kucharska Lidla: „Kuchnia polska według Karola Okrasy” z ilustracjami Andrzeja Pągowskiego
  • 0
  • 1
4.11.2016

Nowa książka kucharska Lidla: „Kuchnia polska według Karola Okrasy” z ilustracjami Andrzeja Pągowskiego

Lidl wprowadza ofertę promocyjną, w ramach której klienci będą mogli otrzymać czwartą książkę kulinarną. Tym razem jej tematem przewodnim jest tradycyjna kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu. Autorzy przepisów to szef kuchni Karol Okrasa oraz zaproszeni goście. Książkę zilustrował Andrzej Pągowski.

„Kuchnia polska według Karola Okrasy” to ponad 75 przepisów na dania słone. Podzielono je na kilkanaście kategorii produktowych, takich jak leśne skarby, nowalijki, kasze i zboża czy mięso.

Autorem i ambasadorem książki jest Karol Okrasa, który regularnie przemierza kraj w poszukiwaniu korzeni polskiego gotowania i zapomnianych smaków.

Szef kuchni do współpracy przy tworzeniu publikacji zaprosił:

  • Grzegorza Russaka, miłośnika kuchni staropolskiej, w tym dań z dziczyzny,
  • Giena Mientkiewicza, amatora polskich serów zagrodowych,
  • Maję Sobczak z Qmam Kasze, propagatorkę potraw wegańskich,
  • Grażynę Wyrwas, animatorkę kultury, która specjalizuje się w tradycyjnych przepisach kaszubskich,
  • Dorotę Wellman, dziennikarkę.

W książce można będzie znaleźć zarówno przepisy, jaki i fakty na temat kuchni polskiej, ciekawostki oraz osobiste wspomnienia gospodarza i zaproszonych gości.

Kuchnia polska to przeciwieństwo monotonii. Charakteru nadają jej polskie produkty takie jak np. burak – przez lata pomijany – czy zapomniane: jarmuż i topinambur, które wracają do łask nawet w nowoczesnych kuchniach. W najnowszej książce udowodnię, że kuchnia polska to bogactwo smaków, a stare przepisy naszych babć mogą być nadal aktualne. Wystarczy je lekko odświeżyć – mówi Karol Okrasa.

Książka będzie dostępna w promocji w sklepach Lidl w całej Polsce od 10 do 30 listopada. Aby zdobyć jeden z egzemplarzy, należy zebrać 6 naklejek, które są przyznawane klientowi za zakupy o wartości 50 zł. Po zebraniu kompletu naklejek należy dopłacić w kasie sklepu 1 grosz i odebrać „Kuchnię polską według Karola Okrasy”. Szczegóły dotyczące promocji będą dostępne na stronie www.lidl.pl.

„Kuchnia polska według Karola Okrasy” to czwarta książka kulinarna, którą można otrzymać za zakupy w Lidlu. Współautorem wcześniejszych publikacji był m.in. Pascal Brodnicki. Zobacz m.in.:

  • 1

4 listopada 2016

3 listopada 2016