Nosacz na autokarze Neobusa
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 7
12.11.2018

Nosacz na autokarze Neobusa

Przewoźnik autokarowy Neobus na jednym ze swych pojazdów umieścił wizerunek nosacza sundajskiego. Małpa ta – z rodziny koczkodanowatych – zyskała popularność w memach ilustrujących stereotypy na temat Polaków.

Neobus, przewoźnik pochodzący z Niebylca na Podkarpaciu, na swoich autokarach umieszcza wizerunki różnych zwierząt. Pojawiają się m.in. fenek, lis czy orzeł. Marka radzi się swoich fanów na Facebooku każdorazowo przed wyklejeniem kolejnego autokaru, jakie zwierzę tym razem wybrać.

Wśród fanów na Facebooku pojawiła się propozycja, by jednym ze zwierząt na pojeździe został nosacz sundajski. Małpa ta od kilku lat zdobywa popularność jako uosobienie przywar Polaków, zwłaszcza średniego pokolenia. Firma Neobus w końcu uległa tym głosom i odważnie przystała na ten pomysł. Pod koniec października zorganizowała ponadto konkurs na najlepsze hasło, które pojawi się w dymku obok nosacza.

W konkursie zorganizowanym pod facebookowym postem zwyciężyło hasło: „Woda za darmo? Trza jechać”. Jeden z autokarów został więc wyklejony obrazem nosacza i nagrodzonym hasłem. Firma powiadomiła o tym na swoim profilu, publikując również zdjęcia pojazdu. Posty i sam pomysł zyskały sympatię internautów.

  • 7

12 listopada 2018

9 listopada 2018