„Nie oddamy Wam kultury” – protest środowiska artystycznego przeciw zawłaszczaniu kultury przez polityków (wideo)
  • 1
  • 1
6.10.2016

„Nie oddamy Wam kultury” – protest środowiska artystycznego przeciw zawłaszczaniu kultury przez polityków (wideo)

8 października o 15:00 przed Pałacem Kultury i Nauki rozpocznie się obywatelski protest ludzi kultury przeciwko politycznej cenzurze i zawłaszczaniu kultury przez polityków. Akcji towarzyszy spot, w którym artyści recytują „Smutne miasteczko” Wojciecha Młynarskiego.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

53441 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja

alaskan

7 lat temu

szkoda

"nie oddadzą kultury.... bo to ich dochody. Nie tylko nie oddadza politykom (tak to sobie nazwali, bo to teraz trendy) dokladnie tak samo nie oddzadzą bardziej uzdolnionym acz nieskoligaconym kolegom, po prostu nikomu nie oddadzą. Pilnują swego rewiru jak każdy drapieznik, bo to oznacza dla nich dochody i pozycje ekonomiczno - spoleczną. Nie wierzę, że chodzi o dobro kultury, chodzi o to ze obecna władza chce do grona wybranych uwielbianych dołożyc kilka swoich osob, a niekoniecznie wielbic ciagle resortowe dzieci czy inne zastane osoby... Lęk przed utratą wpływów..? Tak sobie rozwazam, byc może... tak to wyglada z duzego dystansu.
I trochę bardziej wprost- ukladowych zmian kadrowych i nacisków nie brakowało w kulturze od zawsze . Teraz dopiero Panstwu przeszkadza? :) mi przeszkadza od jakichs 30 lat.

6 października 2016