„Jestem z nią” – Kobiety w Reklamie i znani mężczyźni dla Centrum Praw Kobiet
  • 2
  • 4
13.04.2018

„Jestem z nią” – Kobiety w Reklamie i znani mężczyźni dla Centrum Praw Kobiet

Nieformalna grupa Kobiety w Reklamie zrealizowała kampanię „Jestem z nią”. Akcja ma wspomóc zbiórkę funduszy na cele statutowe fundacji Centrum Praw Kobiet poprzez przekazywanie 1% podatku oraz darowizn. Projekt wspierają charytatywnie ambasadorzy, m.in. Max Cegielski, Artur Barciś, Maciej Nowak, Krzysztof Materna i Vienio.

Akcja „Jestem z nią” ma być gestem solidarności mężczyzn z kobietami oraz podkreśleniem, że odpowiedzialność za równouprawnienie i poszanowanie praw kobiet jest wspólna – bez względu na płeć, wiek czy pełnione role społeczne. Za narracją kampanii stoją dane statystyczne, które pokazują, że kobiety doświadczają przemocy i dyskryminacji głównie ze strony mężczyzn.

Kampania wzywa do podzielenia się swoją motywacją, która może być różna, ale ma jeden cel: wspierać i wzmacniać kobiety oraz organizację, która stoi na straży ich praw i pomaga tym, które doświadczają różnie rozumianej krzywdy.

Do współpracy zaproszono osoby znane szerokiej opinii publicznej z telewizji, radia i gazet. W ten sposób organizatorki akcji chcą pokazać, że prawdziwych mężczyzn charakteryzuje nie siła mięśni, ale przede wszystkim świadome wspieranie kobiet i podejmowanie działań na rzecz ich praw.

Mogą to być drobne codzienne gesty solidarności, dbanie o równe i partnerskie relacje z  kobietami, przeciwstawianie się męskiej przemocy wobec kobiet. Może to być również udział w takich akcjach jak „Jestem z nią”.

Kampania z udziałem ambasadorów będzie prowadzona w prasie, radiu, Internecie (social media i współpraca z influencerami).

  • Strategia, media i PR: Urszula Czerniawska (Bridgestone), Małgorzata Michalak (Netsprint Group)
  • Kreacja: Agata Tomaszewska (VML), Marta Frączek (Saatchi & Saatchi)
  • Grafiki: Agnieszka Nowak (McCann Worldgroup)
  • Reżyseria: Iwona Bielecka (Papaya Films)
  • Producentka: Małgorzata Klima (Klima Media)
  • Wsparcie: Romka Michalska, Aleksandra Krajewska, Aleksandra Michalak oraz Edyta Kotowicz

Kobiety w Reklamie to nieformalna grupa robocza, która jest platformą wymiany zawodowych doświadczeń, inspiracji i idei dla kobiet działających w świecie mediów i reklamy. Grupę tworzą reprezentantki polskiej branży reklamowej: agencji reklamowych, domów mediowych, firm technologicznych, reklamodawców oraz wydawców.

  • 4

Andersen

1 tydzień temu

Nie kupuję tego.

13 kwietnia 2018

12 kwietnia 2018