Netflix muralem wspiera Marsz Równości w Poznaniu
  • 0
  • 2
12.08.2018

Netflix muralem wspiera Marsz Równości w Poznaniu

Przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu pojawił się mural reklamujący serial „Orange is the New Black”. Jednocześnie nawiązuje do odbywającego się 11 sierpnia Marszu Równości poprzez tęczowe barwy oraz hasło „Orange is part of the rainbow”.

W ostatnich dniach można było śledzić powstawanie muralu przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu. Na tle tęczowych barw namalowano bohaterkę serialu „Orange is the New Black” emitowanego przez Netflix. Hasło nawiązuje do Marszu Równości, który przeszedł w niedzielę 12 sierpnia przez Poznań. W ten sposób nadawca wyraził swoje poparcie dla poznańskiej manifestacji.

Netflix Orange is part of the rainbow

fot. Błażej Jeliński

Jak donosi „Głos Wielkopolski”, akcja była uzgodniona z organizacją Stonewall, która przygotowała Poznań Pride Week 2018. Ponadto bohaterki serialu przekazały swoje poparcie dla całej akcji oraz pozdrowienia dla poznaniaków w filmie opublikowanym na profilu organizacji:

ORANGE IS PART OF THE RAINBOW

Orange is part of the rainbow… and the rainbow is part of Poznań! Dziewczyny z Orange Is the New Black zapraszają na piknik przed Marszem Równości w Poznaniu. Widzimy się w najbliższą sobotę o 11:00 na KontenerART!

Opublikowany przez Grupa Stonewall Środa, 8 sierpnia 2018

Na stronie serialu na Facebooku zaś pojawił się wpis nawiązujący do poznańskiej manifestacji:

10 sierpnia 2018