Najpopularniejsze blogi podróżnicze na Facebooku i Instagramie według NapoleonCat
  • 0
  • 2
23.08.2017

Najpopularniejsze blogi podróżnicze na Facebooku i Instagramie według NapoleonCat

W ubiegłym miesiącu NapoleonCat opracował ranking najpopularniejszych stron turystycznych i biur podróży. Nie uwzględniał on jednak blogów podróżniczych. Im zostało poświęcone najnowsze zestawienie, które pokazuje, jakie jest zainteresowanie użytkowników Facebooka i Instagrama takimi treściami.

Najpopularniejsi na Facebooku
Prym na Facebooku wiedzie blog Tasteaway prowadzony przez Natalię Sitarską i Łukasza Smolińskiego. Ich facebookowa strona kulinarno-podróżniczego bloga zgromadziła ponad 144 tys. fanów, a zainteresowanych nadal przybywa.

W lipcu ich liczba wzrosła o 5% (w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego miesiąca; zmiana dotyczy okresów: 23.07–21.08.2017 vs 24.06–23.07.2017).

Drugie miejsce pod kątem popularności wśród użytkowników Facebooka zajmuje blog Aleksandry i Karola: Busem przez świat – Bus Around the World. Autorzy, jak sami przyznają, spędzają w podróży około 6–8 miesięcy. Odwiedzili już ponad 50 krajów na pięciu kontynentach. Ich  celem jest objechanie całego świata. Na Facebooku zgromadzili prawie 120 tys. fanów.

Ścisłą czołówkę zamyka strona Bunkrów nie ma, gromadząc ponad 100 tys. fanów historii podróżniczych z czarnym humorem. Wśród dziesięciu blogów podróżniczych najpopularniejszych na Facebooku znalazły się również: Gdziewyjechac.pl – Wędrowne motyle, Paragon z podróży, Bite of Iceland, Duże podróże, Chorwacja – Cromania.pl, Ready for Boarding oraz Chorwacja – Crolove.pl.

Top 10 na Instagramie
W tym serwisie na trzech pierwszych miejscach znajdują się blogi należące do kobiet. Najpopularniejszym w kategorii blogów podróżniczych jest prowadzony przez zamieszkałą w Australii rodowitą warszawiankę profil travel_inhershoes. Agnieszka przyciągnęła na swoje instagramowe konto prawie 245 tys. obserwujących.

Na drugim miejscu znajduje się blog Anny Łysakowskiej – annaeverywhere, z prawie 180 tys. followersów. Na trzecim jest zaś profil mytravelaffairs autorstwa Marii Maciochy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również profile blogów: Docelowo (około 48,5 tys. obserwujących), Sama przez świat (prawie 32 tys.), Bus Around the World (około 30,5 tys.), Karol Werner – Kołem się toczy (ponad 27 tys.), Anita Węglicka – Anita on the wall (ponad 26,5 tys.), Teraz w górach (prawie 23 tys.) oraz Ewa Chojnowska – Szpilki w plecaku (około 22 tys.).

  • 2

Ar

6 miesięcy temu

Travel in her shoes - dziewczyna nie mieszka w Australii, tylko w Kaliforni i pracuje w przemyśle filmowym.

23 sierpnia 2017

Czytaj także
Reklama
Reklama