Najlepsze miejsca na wakacje: raport
  • 0
  • 1
28.05.2012

Najlepsze miejsca na wakacje: raport

Gdzie w Polsce spędzić wakacje – nad morzem czy w górach? Program Jakość Obsługi zapytał tysiąc Polaków, gdzie wolą spędzić swój letni urlop.

Okazuje się, że zdecydowana większość respondentów (75%) planuje wakacje w Polsce. Najpopularniejsze jest morze, bo do tamtejszych kurortów pojedzie ponad połowa osób biorących udział w badaniu; co trzecia z nich wybierze góry, a co dziesiąta: Mazury.

Za granicę wyjedzie niewiele mniej badanych (62%), bo w porównaniu z zagranicznymi wycieczkami, wakacje w Polsce nie są takie tanie. Zdaniem badanych za tygodniowy urlop w Polsce trzeba zapłacić średnio 1 500 zł, a za granicą tylko o 900 zł więcej.

Na siedem ocenianych kategorii w czterech wygrał wyjazd nad morze. 6 na 10 badanych uważa, że dojazd, czyli drogi i połączenia kolejowe są lepsze, gdy kierujemy się nad morze niż w stronę gór. W nadbałtyckich miejscowościach jest też większy wybór bazy noclegowej.

Respondenci twierdzą za to, że w górach jest smaczniejsze jedzenie, lepsze restauracje i kawiarnie. Aż 80% stwierdza też, że w górach jest taniej niż nad Bałtykiem. Nad morzem możemy liczyć na lepszą wakacyjną rozrywkę, ale za to w górach panuje atmosfera bardziej sprzyjająca wypoczynkowi.

Jeśli chodzi o pogodę, to nieznacznie wygrywa morze.

  • 1

28 maja 2012

Reklama
Reklama