Mural Moliera2.com w Poznaniu
  • 0
  • 4
21.10.2021

Mural Moliera2.com w Poznaniu

W październiku 2021 r. marka Moliera2.com zaprezentowała swój kolejny mural. Wielkoformatowe malowidło ścienne o powierzchni blisko 600 m2 znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Estkowskiego i Garbary w Poznaniu. Wpisuje się w jesienną aurę.

Mural w całości wykonano z farby wodnej o niskim stężeniu LZO, nieszkodliwej dla środowiska. Prace nad nim trwały blisko 100 godzin. Malowidło zostało zaprojektowane przez Katarzynę Bogucką, ilustratorkę związaną z Poznaniem.

Moja twórczość wpisuje się w jeden z popularniejszych nurtów ilustracji: geometryczne formy, proste kształty, duże uproszczenia. Staram się, aby w tym nurcie styl mój wyróżnił się pewną odwagą i bezkompromisowością. Sylwetki postaci są przerysowane, niekiedy wysmakowane. Przy projektowaniu raczej odejmuję i powstrzymuję się od dodawania ozdobników. Poprzez minimalne środki maksymalizuję efekt końcowy, który ma przykuć uwagę odbiorcy.

Projekt muralu ma wprowadzić odbiorców do świata Moliera2.com, jednocześnie dając im poczucie luksusu i swobody. W mojej interpretacji ten luksus symbolizują: wolny czas, piękna pogoda i spędzanie beztroskich chwil z przyjaciółmi. Mam nadzieję, że mural swoją kolorystyką wpisze się w piękną polską jesień, której życzę wszystkim poznaniakom – mówi artystka Katarzyna Bogucka, autorka projektu.

Realizacją muralu zajęła się firma Braughman Group Media.

  • 4
mural Moliera2.com w Poznaniu

Mural Moliera2.com w Poznaniu

21 października 2021

20 października 2021