Mural Kasztelana w Sierpcu na 700-lecie miasta i 50-lecie browaru
  • 0
  • 3
3.08.2022

Mural Kasztelana w Sierpcu na 700-lecie miasta i 50-lecie browaru

Piwo Kasztelan warzone jest w browarze w Sierpcu. Producent postanowił uczcić rocznicę założenia miasta, tworząc mural o powierzchni niemal 300 m2. Centralną postacią muralu jest Kasztelan. Wykorzystane farby mają właściwości antysmogowe (zmniejszają smog poprzez redukcję tlenków azotu).

Kasztelan jest marką regionalną, wywodzącą się z Sierpca i warzoną w Browarze Kasztelan. Dlatego z okazji rocznicy 700-lecia istnienia miasta powstał pomysł, by podkreślić jego piwny rodowód. Mural Kasztelana o wymiarach około 13 x 23 m został stworzony na ścianie budynku przy ul. Świętokrzyskiej 11. Przedstawia on bohatera marki Kasztelan w szlacheckim stroju, na koniu, z kuflem piwa w dłoni.

Malowidło zostało zrealizowane we współpracy z Fundacją EcoEvolution. Zastosowano nowoczesne farby, które redukują m.in. szkodliwe tlenki azotu.

Jak podaje realizator, mural „Świętujemy 700-lat Sierpca” ma moc 160 drzew. Wynika to z tego, że 160 m2 pomalowano ekologiczną farbą KnoxOut z technologią CrystalActiv. Dziennie ściana filtruje 480 tys. m3 powietrza i redukuje około 70 g tlenków azotu (do 0,44 z 1 mkw.). Mural będzie można oglądać do końca 2022 r.

  • 3
Ekologiczny mural Kasztelana

Ekologiczny mural Kasztelana

Ekologiczny mural Kasztelana
Ekologiczny mural Kasztelana

Adrian

2 tygodnie temu

Pomysł super. Co do samej kreacji, wolałbym aby mural był bardziej uczczeniem 700-lecia miasta i piwa, a nie samą reklamą. Może kasztelan wśród natury lub pejzażu miasta?
Niemniej sama idea i wykorzystanie technologicznych farb na duży plus.

 

3 sierpnia 2022