Mostostal przeprasza za zasłonięcie reklamą muralu kampanii społecznej
  • 1
  • 2
7.01.2021 Aktualizacja:

Mostostal przeprasza za zasłonięcie reklamą muralu kampanii społecznej

W Krakowie na muralu kampanii społecznej „Jedni z wielu” z 2014 r. zawisła reklama Mostostalu. Firma przeprosiła i obiecała zdjąć banner.

Mural powstał na krakowskim Zabłociu w ramach akcji Fundacji Integracji Społecznej Prom. Inicjatywa miała umożliwić Romom integrację społeczną, rozwój zawodowy i harmonijne współżycie ze społecznością lokalną. Bohaterką malowidła jest nauczycielka Ewelina Andrasz, osoba romskiego pochodzenia. Jej wizerunek oglądać można było przez ponad 6 lat.

Reklama Mostostalu zakryła mural na początku 2021 r. Facebookowy profil Street art Kraków zwrócił uwagę na tę sprawę. Firma w komentarzu pod postem przeprosiła i zadeklarowała, że zmieni lokalizację bannera.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Banner zostanie zamontowany w innym miejscu. Przepraszamy wszystkich, szczególnie twórców Kampanii „Jedni z wielu”.

Mural i banner oglądać można na inwestycji miejskiej. Budynek ma stać się Klastrem Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Będzie to przestrzeń do pracy, nauki i spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: start-upów, mikroprzedsiębiorców, organizacji społecznych. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r.

  • 2
Mostostal

Mostostal przeprasza za zasłonięcie muralu

[aktualizacja]

Do piątku 8 stycznia Mostostal zdołał usunąć banner reklamowy z muralu.

  • 1

7 stycznia 2021