More Bananas wprowadza urlop menstruacyjny
  • 0
  • 1
12.01.2022

More Bananas wprowadza urlop menstruacyjny

Płatny urlop menstruacyjny wszedł w życie w agencji kreatywnej More Bananas z początkiem 2022 r. Skorzystanie z niego nie wymaga żadnych formalności, wystarczy zgłosić nieobecność tego samego dnia rano. W agencji powstał odrębny regulamin udostępniony wszystkim zatrudnionym. Co miesiąc każdej osobie menstruującej przysługuje jeden dzień wolny od pracy.

Wprowadzenie wolnego z powodu trudnego okresu poprzedziło głosowanie wszystkich zatrudnionych w krakowskiej agencji. Nikt nie zgłaszał zastrzeżeń.

Ta inicjatywa ma służyć skorzystaniu z dnia wolnego w okresie wzmożonego bólu i niedogodności związanych z menstruacją bez utraty dnia urlopu wypoczynkowego. Sam temat normalizacji okresu, jak i wsparcie osób menstruujących są mi niezwykle bliskie. Cieszę się, że udało się wprowadzić nam coś takiego w agencji, co jak się okazuje, aby było prawnie poprawne, nie jest wcale takie proste.

W More Bananas urlopu menstruacyjnego w wymiarze jednego dnia w każdym miesiącu, jak każdego innego, udziela bezpośredni przełożony. Nie ma ekwiwalentu za niewykorzystanie. Co ważne, nie przechodzi on na kolejny miesiąc. Wymiar dla osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy – mówi Anna Ledwoń-Blacha, creative owner w More Bananas.

  • 1
urlop menstruacyjny

More Bananas wprowadza urlop menstruacyjny

TXDM

2 tygodnie temu

Szalenie interesująca wiadomość.

Arian

2 tygodnie temu

A prawosławni mają wolne w swoje święta czy muszą brać urlop?

TXDM

2 tygodnie temu

@Arian: To zależy, czy mogą menstruować. Jeśli mogą, to wtedy mają wolne w święta i dodatkowy dzień urlopu w zamian za to, że była kumulacja urlopów. Jeśli nie mogą menstruować, nie należą im się dodatkowe dni płatnego urlopu w żadne święta, ani nawet kotlet w firmowej stołówce, to akurat oczywiste.

12 stycznia 2022

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3
12.01.2022

Peja tatuuje się w kampanii Pyszne.pl, zachęcając do sięgania po dania wegańskie

Z okazji Veganuary 2022 Pyszne.pl mierzy się ze stereotypami dotyczącymi kuchni roślinnej, łącząc siły z rozpoznawalnymi postaciami polskiego show-biznesu. W akcji uczestniczy m.in. Peja stojący na czele tzw. VeGangu, do którego przystępują także: Maria Winiarska, Red Lipstick Monster, Chujowa Pani Domu i Andrzej Wrona. Na znak poparcia dla inicjatywy ambasadorzy pokazują na swoich ciałach podobne tatuaże, polecają ulubione dania i zachęcają do dołączenia.