Mobile Trends Conference 2018 już za nami
  • 0
  • 6
6.03.2018

Mobile Trends Conference 2018 już za nami

Konferencja Mobile Trends w tym roku odbyła się po raz siódmy. Zgromadziła w Krakowie prawie 400 uczestników i ponad 20 prelegentów z całej Polski.

Mobile Trends Conference 2018 odbyła się 1 i 2 marca. W każdym dniu występowali prelegenci omawiający zagadnienia z kilku obszarów w ramach tematyki mobile.

Najlepszym prelegentem okazał się Bartłomiej Sobczak (Empik). Opowiadał o tym, z jakimi problemami zderza się jego firma w obszarze mobile i jakie w związku z tym widzi możliwości. Swoim wystąpieniem udowodnił, że mobile sprzedaje i jest nieodłącznym wsparciem off- i online. Był to jego debiutancki występ. Prelegent zdobył największą liczbę pozytywnych głosów (średnia 4,72/5,00).

Drugie miejsce pod względem głosów w aplikacji konferencyjnej zdobył Roman Łoziński, który był także faworytem drugiego dnia. Otrzymał ocenę 4,62/5,00. Założyciel agencji Think Eco, wykładowca Szkoły Strategii Marki i współtwórca Szkoły Marketingu Interaktywnego przy SAR mówił o tym, czego branża mobilna może nauczyć się od reklamowej. Wskazał, gdzie szukać oryginalnych pomysłów i inspiracji do wykorzystania w mobile.

Trzecie miejsce zajął Krzysztof Marzec (DevaGroup) ze średnią głosów 4,57. Certyfikowany trener Google AdWords oraz certyfikowany specjalista Google Analytics zebrał dane i przypadki, które zobrazowały, jak ważnym elementem strategii jest mobile. Pokazał też, jak w praktyce wykorzystać go do zwiększania sprzedaży i zasięgów.

1 marca po raz 7. przyznano również Mobile Trends Awards. Trafiły one do zwycięzców w 10 kategoriach. Wśród nagrodzonych są m.in.: Politechnika Warszawska, Diabdis, X-kom czy Tymbark. W konkursie brano pod uwagę głos internautów, którzy wybierali swoich faworytów podczas głosowania online. W tym głosowaniu nagrodzono:

  • mBank za aplikację mobilną mBank Pl w wersji 3.0 (I miejsce),
  • Rossmann SDP za aplikację Rossmann Pl (II miejsce),
  • Filmweb za mobilną wersję strony www.filmweb.pl (III miejsce).

Na zakończenie drugiego dnia odbył się quiz wiedzy o mobile. Najwytrwalsi uczestnicy mogli w nim walczyć o miano ekspertów. Za pomocą aplikacji Kahoot odpowiadali na pytania dotyczące prelekcji oraz ogólnie branży.

Organizatorem Mobile Trends Conference & Awards była firma ClickMaster Polska. Marketing przy Kawie był patronem medialnym wydarzenia.

  • 6

Appchance

2 tygodnie temu

Cieszymy się z wygranej i zdradzamy kilka sekretów, które stoją za sukcesem aplikacji x-kom na naszym blogu: http://appchance.pl/blog/jak-x-kom-zdobyl-pierwsze-miejsce-na-mta-w-kategorii-m-commerce/

6 marca 2018

5 marca 2018