Młodzi youtuberzy i Urząd Transportu Kolejowego uczą dzieci bezpiecznych zachowań na kolei
  • 4
  • 0
11.01.2019

Młodzi youtuberzy i Urząd Transportu Kolejowego uczą dzieci bezpiecznych zachowań na kolei

Ruszyła ogólnopolska kampania Urzędu Transportu Kolejowego „Kolejowe ABC”. To początek długofalowej współpracy z popularnymi młodymi twórcami, którzy będą promować bezpieczeństwo na kolei.

Jak bezpiecznie podróżować pociągiem? Jakich zasad przestrzegać, przebywając na terenach kolejowych? Zadaniem vlogerów będzie przekazanie w swobodny sposób najważniejszych informacji właśnie na ten temat.

Twórcy zaangażowani w kampanię informacyjno-edukacyjną łącznie stworzą 16 krótkich filmów. Materiały te będą ukazywać się w ich kanałach na YouTube do października 2020 r. Pierwsze filmy stworzone w ramach akcji zyskały blisko 400 tys. wyświetleń.

Do akcji zaproszono: Mateusza Ciawłowskiego, zespół My3 oraz autorów kanałów Hejka, Tu Lenka i Zabawy Mistrzów. Twórcy przygotowali już pierwsze filmy z cyklu dotyczącego bezpieczeństwa na peronach, w pociągach i na przejazdach kolejowych. Przekaz kierowany jest do dzieci w wieku 9–12 lat.

Jednym z największych wyzwań jest dotarcie do młodych osób w sposób ciekawy i angażujący. Przyglądamy się, jak ogromny wpływ na młodych odbiorców mają twórcy videoblogów. Dlatego to właśnie z nimi zdecydowaliśmy się współpracować przy kampanii „Kolejowe ABC”. Mamy nadzieję, że ich zaangażowanie bezpośrednio przełoży się na jeszcze większą świadomość w zakresie bezpieczeństwa na kolei – mówi Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

11 stycznia 2019

10 stycznia 2019

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
10.01.2019

Podejmij wyzwanie – zaprojektuj opakowanie! Zgłoś swój projekt do Strefy Studenta

Już po raz 8. rusza konkurs Strefa Studenta. To szansa dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych kroków na ścieżce kariery w branży opakowań. W tym roku konkurs ma nową formułę. Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.