MetLife zmienia nazwę i identyfikację wizualną
  • 0
  • 1
1.08.2022

MetLife zmienia nazwę i identyfikację wizualną

Grupa NN, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, rozpoczęła integrację ze spółkami MetLife w Polsce. Od 1 sierpnia MetLife TUnŻiR SA przyjęło nazwę NNLife TUnŻiR SA. Od teraz będzie działać pod logo Nationale-Nederlanden.

22 kwietnia Grupa NN ogłosiła zakończenie procesu przejęcia spółek MetLife w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji. Obecnie NNLife TUnŻiR SA i Nationale-Nederlanden TUnŻ SA, pomimo wspólnego logo, funkcjonują jako oddzielne spółki. Fuzja prawna, czyli ostatni etap mający na celu połączenie obu spółek, zaplanowany jest na początek przyszłego roku. Po fuzji prawnej, która planowana jest na styczeń 2023 r., spółka połączy się z Nationale-Nederlanden TUnŻ SA. Z kolei MetLife zmienia nazwę na Nationale-Nederlanden TFI SA.

Integracja ma na celu:

  • dalszy rozwój organizacji,
  • umocnienie pozycji spółki ubezpieczeniowej na polskim rynku ubezpieczeń na życie,
  • rozbudowę sieci dystrybucji.

Z początkiem sierpnia MetLife TUnŻiR SA zmieniło nazwę na NNLife TUnŻiR SA. Z kolei MetLife TFI SA zmieniło nazwę na Nationale-Nederlanden TFI SA. Spółki te teraz działają pod logo Nationale-Nederlanden. Klienci będą mogli zobaczyć nowe logo m.in. na portalach obsługowych, w korespondencji oraz podczas wizyty w placówkach.

Spółka ubezpieczeniowa w komunikacji z klientami będzie się posługiwać nową nazwą NNLife TUnŻiR SA z dopiskiem „wcześniej MetLife”. Ma to ułatwić klientom kontakt z właściwą firmą.

  • 1
MetLife zmienia nazwę na Nationale-Nederlanden

MetLife zmienia nazwę na Nationale-Nederlanden

 

1 sierpnia 2022

30 lipca 2022