Meta tworzy nowe narzędzia biznesowe na Facebooku i Instagramie
  • 0
  • 1
9.11.2022

Meta tworzy nowe narzędzia biznesowe na Facebooku i Instagramie

Podczas Creator Week 2022 Meta ogłosiła nowe funkcje i narzędzia, które otworzą nowe możliwości zarabiania na Facebooku i Instagramie. Publikowanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich (NFT) na Instagramie jest już dostępne w większej liczbie krajów w całej Europie. Uruchomiono także nowe i ulepszone sposoby wspierania twórców na wszystkich platformach.

Meta rozszerza możliwość dzielenia się cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi na Instagramie na kolejne kraje w całej Europie. Twórcy i kolekcjonerzy NFT będą mogli podłączyć swój cyfrowy portfel do Instagrama i publikować cyfrowe kolekcje, które stworzyli lub kupili.

Na Instagramie, oprócz statycznych NFT w formie obrazów, będzie można teraz publikować także wideo oraz animacje. Przy każdym NFT pojawiać się będzie nazwa kolekcji i opis. Obsługiwane obecnie sieci blockchain to Ethereum, Polygon, Flow i Solana. Kompatybilnymi z Instagramem portfelami stron trzecich są Rainbow, MetaMask i Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper i Phantom.

Użytkownicy mogą też łatwiej korzystać z gwiazdek na Facebooku

Wszystko to dzięki nowej funkcji, która automatycznie włącza możliwość przyznawania gwiazdek w publicznych treściach twórców, w tym w rolkach. Funkcja jest jak na razie w fazie testów – jest dostępna na wybranych profilach twórców z całego świata.

Meta wprowadza także nowe funkcje dla twórców korzystających już z gwiazdek. Mają ułatwić ich zdobywanie oraz umożliwić interakcję z osobami obdarowującymi.

  • Wydarzenie z gwiazdkami (Stars Party) w Rolkach – skutek otrzymania ogromnej liczby gwiazdek od fanów. Gdy twórca otrzyma dużą liczbę gwiazdek, na ekranie pojawi mu się nakładka z 5-minutowym odliczaniem i postępem w kierunku osiągnięcia celu. Będzie zachęcać fanów do wysłania gwiazdek i zdobycia przez niego docelowej liczby gwiazdek. Wydarzenie kończy się po osiągnięciu celu lub po zakończeniu odliczania. Osiągnięcie celu zostanie uczczone na czacie. Z kolei fani, dzięki którym wydarzenie z gwiazdkami miało miejsce, zostaną wyróżnieni.
  • Testowanie nowego zestawu wirtualnych prezentów dostosowanych do konkretnych treści. Przykładowo – jeśli użytkownik ogląda rolkę swojego ulubionego twórcy zajmującego się zwierzętami, będzie mógł wysłać temu twórcy prezent o psiej tematyce.
  • Więcej narzędzi pozwalających na kontaktowanie się z nadawcami gwiazdek. Do zakładki pozwalającej na zarządzanie komentarzami został dodany specjalny filtr. Pozwala na wyświetlanie wszystkich komentarzy od obserwujących dających gwiazdki w jednym miejscu. Dzięki temu twórcy będą mogli odpowiadać na wiele komentarzy jednocześnie.
  • Gwiazdki nie tylko przy treściach wideo. Od teraz obserwujący mogą przyznawać gwiazdki przy zdjęciach i postach tekstowych.

Twórcy mogą teraz korzystać z nowego ustawienia profilu na Facebooku, jakim jest tryb profesjonalny

Pozwala on na budowanie publicznej obecności na platformie przy zachowaniu prywatności. Tryb profesjonalny gwarantuje twórcom i każdemu (w wieku 18 lat lub starszym), kto chce zostać twórcą, zestaw narzędzi pozwalający na rozwój swoich społeczności za pośrednictwem osobistego profilu na Facebooku.

Tryb profesjonalny uprawnia twórców do zarabiania poprzez gwiazdki, reklamy w rolkach, reklamy in-stream i Reels Play. Twórcy otrzymują również dostęp do narzędzi do analityki treści i odbiorców oraz zasobów edukacyjnych.

  • 1
Tryb profesjonalny. Nowe narzędzia biznesowe na Facebooku i Instagramie

Tryb profesjonalny. Nowe narzędzia biznesowe na Facebooku i Instagramie

9 listopada 2022

8 listopada 2022