Meta rozpoczęła w Polsce kampanię My Kind of Place
  • 0
  • 1
17.08.2022

Meta rozpoczęła w Polsce kampanię My Kind of Place

Kampania przypomina o narzędziach Facebooka i Instagrama do kontrolowania swojej aktywności oraz dbania o bezpieczeństwo.

Kampania My Kind of Place przypomina o następujących funkcjach:
  • Ukryte słowa. Narzędzie, które ukrywa prośby o zgodę na otrzymywanie wiadomości, których nie chcesz widzieć, oraz obraźliwe komentarze. Chodzi o to, aby nie widzieli ich twoi obserwujący.
  • Kontrola nad komentarzami, tagami i oznaczeniami. Narzędzia pozwalające kontrolować, kto może się z tobą skontaktować.
  • Dzienny limit/Zrób sobie przerwę. Co jakiś czas powiadamia użytkowników przeglądających Instagram, aby zrobili sobie przerwę od aplikacji i skupili się na czymś innym.
  • Ograniczanie. Funkcja pozwalająca na stworzenie listy osób spośród twoich kontaktów, z którymi nie chcesz dzielić się treściami.
  • Twoja aktywność. Narzędzie umożliwiające zarządzanie tym, czym dzielisz się na Facebooku i Instagramie.

Seria filmów przedstawia sześć narzędzi bezpieczeństwa Facebooka i Instagrama

Została stworzona przez Loulou João – afrobelgijską ilustratorkę i animatorkę 3D. Wykorzystując oprogramowanie 3D, tworzy ona swoją własną rzeczywistość. To cyfrowy świat, który składa się z cukierkowych postaci i obiektów. Postacie występujące w kampanii przeżywają przygody związane z dbaniem o bezpieczeństwo i kontrolowaniem swojej obecności w Internecie.

W ramach polskiej edycji kampanii Meta nawiązała współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

– Misją Meta jest budowanie bardziej otwartego i wzajemnie powiązanego świata oraz sprawienie, by użytkownicy mogli swobodnie dzielić się treścią. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy ludzie czują się bezpiecznie na naszych platformach. Aby o to zadbać, poczyniliśmy duże inwestycje w ochronę użytkowników. Uruchomiliśmy też nowe narzędzia, które zagwarantują bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodych ludzi na Instagramie i Facebooku. Ściśle współpracujemy również z ekspertami takimi jak Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, aby zapobiegać problemom, które mogą zagrażać dobru młodych ludzi – mówi Jakub Turowski, public policy director CEE w firmie Meta.

  • 1
Meta rozpoczęła w Polsce kampanię My Kind of Place

Meta rozpoczęła w Polsce kampanię My Kind of Place

17 sierpnia 2022

16 sierpnia 2022