Meta rezygnuje z NFT w mediach społecznościowych
  • 0
  • 1
15.03.2023

Meta rezygnuje z NFT w mediach społecznościowych

Meta wycisza projekty związane z NFT, skupiając się na innych formach wsparcia twórców w mediach społecznościowych. Obwieścił to na Twitterze Stephane Kasriel, head of commerce and financial technologies w firmie Meta,

Non Fungible Tokens miały stać się opartymi na blockchainie poświadczeniami własności dóbr cyfrowych. Stanowiłyby istotną część Web3. W tym metawersu – wirtualnego środowiska budowania relacji społecznych.

Decyzja firmy oznacza, że wycofa ona możliwość:

  • transakcji z udziałem NFT na Instagramie;
  • udostępniania tam oraz na Facebooku samych NFT.

Informację potwierdził w korespondencji z serwisem Verge rzecznik Mety, Joshua Gunter.

Stephane Kasriel pisze:

Kilka newsów produktowych. W całej firmie uważnie przyglądamy się temu, co jest dla nas priorytetem, aby na tym się skupić. Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT). Chcemy skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm.

Po pierwsze, wielkie podziękowania dla partnerów, którzy dołączyli do nas w tej podróży i wykonują świetną robotę w dynamicznym otoczeniu. Jesteśmy dumni z relacji, które zbudowaliśmy. Czekamy na wsparcie wielu twórców NFT, którzy nadal korzystają z Instagrama i Facebooka, aby usprawnić swoją pracę.

Dowiedzieliśmy się mnóstwa rzeczy. Będziemy mogli zastosować je w produktach, które nadal tworzymy, aby wspierać twórców, ludzi i firmy w naszych aplikacjach. Zarówno dzisiaj, jak i w metaverse.

Pozwólcie, że wyjaśnię. Stwarzanie twórcom i firmom okazji do łączenia się z fanami i zarabiania pozostaje priorytetem. My skupimy się na obszarach, w których możemy wywrzeć wpływ na dużą skalę, takich jak przesyłanie wiadomości i zarabianie na Reels.

Będziemy nadal inwestować w narzędzia fintech, których ludzie i firmy będą potrzebować w przyszłości. Usprawniamy płatności za pomocą Meta Pay, ułatwiając realizację transakcji i wypłaty oraz inwestując w płatności za pośrednictwem wiadomości w Meta.

  • 1
NFT wprowadzone na FB i IG mniej niż rok temu

NFT wprowadzone na FB i IG mniej niż rok temu

15 marca 2023