Mel Gibson w spocie PFN na stulecie odzyskania niepodległości
AdvertisementAdvertisement
  • 1
  • 2
12.11.2018

Mel Gibson w spocie PFN na stulecie odzyskania niepodległości

Polska Fundacja Narodowa przygotowała spot na 11 listopada. Aktor Mel Gibson opowiada w nim o długiej drodze Polski do odzyskania swojego domu – niepodległości. W filmie wycięto Pałac Kultury i Nauki z panoramy Warszawy.

10 listopada na kanale Polskiej Fundacji Narodowej na YouTube pojawił się krótki film przygotowany z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Występuje w nim aktor Mel Gibson, znany z takich filmów jak „Pasja” czy „Mad Max”. Opowiada o długiej drodze do wolności naszego kraju. Zachęca też wszystkich do świętowania wraz z Polakami setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Wkrótce po publikacji spotu internauci zarzucili twórcom, że z panoramy współczesnej Warszawy wymazali PKiN. Fundacja przesłała oświadczenie w tej sprawie do stacji radiowej Tok.fm. Tłumaczyła, że kierowała się ochroną praw autorskich, jakiej podlega wizerunek Pałacu. Do tych wyjaśnień odniósł się Sebastian Wierzbicki, członek zarządu PKiN na swoim koncie na Twitterze. Zarzucił fundacji kłamstwo i wyjaśnił, że jako element panoramy miasta Pałac Kultury i Nauki nie podlega ochronie.

  • 2

Gość

1 miesiąc temu

Szkoda, że PFN nie tylko nie uregulowała kwestii związanych z Pałacem Kultury ale też nie zainteresowała się jakim człowiekiem jest Mel Gibson. Może warto wiedzieć na przyszłość, kogo się angażuje?

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/mel-gibson-skandale-i-kontrowersje-wokol-rezysera-przeleczy-ocalonych/1dqpdz8

9 listopada 2018