MediaMarkt przedstawia Media Marka - Marketing przy Kawie
MediaMarkt przedstawia Media Marka – wirtualnego tech-eksperta
  • 0
  • 1
30.08.2022

MediaMarkt przedstawia Media Marka – wirtualnego tech-eksperta

Facebookowy profil sieci RTV i AGD MediaMarkt przejął niedawno Media Marek. W ten sposób sieć wprowadziła wirtualnego tech-eksperta jako swojego brand hero. Sama marka nazywa go wirtualnym influencerem.

MediaMarkt przedstawia Media Marka następująco: to 35-letnia wirtualna, męska postać, przed którą nowe technologie nie mają żadnych tajemnic. Zna najnowsze trendy i lifehacki. Jego rekomendacje pomagają ułatwić życie oraz doświadczać więcej i mocniej. Prezentuje się zawsze w jednej ze swoich stylizacji w modnych odcieniach czerwieni. Jego osobowość to połączenie najlepszych cech influencerów technologicznych: jest źródłem informacji o nowinkach, promocjach i smart shopping.

Zaangażowanie wirtualnego influencera ma pozwolić marce:

  • jeszcze bardziej zbliżyć się do klientów;
  • zapoznać ich z szeroką ofertą produktów i usług sieci sprzedaży.

Nowy członek zespołu – Media Marek będzie wspierał markę w jej komunikacji w mediach społecznościowych, będąc bliżej fanów marki.

Wirtualny influencer?

To cyfrowa postać wykreowana na człowieka. Stoi za nim twórca odpowiadający za jego wygląd, zachowania oraz treści prezentowane przez awatara na swoim portalu. Firmy świadome tego trendu tworzą własnych bohaterów lub współpracują z już istniejącymi, „niezależnymi” influencerami przy kampaniach reklamowych. Zjawisko to jest coraz częstsze w krajach europejskich.

W MediaMarkt zawsze sięgamy po innowacyjne rozwiązania w różnych obszarach naszej działalności. Zależy nam na budowaniu i utrzymywaniu trwałych relacji z użytkownikami nowych technologii. Chcemy kreować jak najlepsze doświadczenia zarówno w kontaktach z naszą marką, jak i nowoczesną elektroniką. Dlatego właśnie stworzyliśmy postać, która będzie mogła dzielić się szerzej wiedzą technologiczną oraz wspierać użytkowników w obszarze nowych rozwiązań. Pasja i zaangażowanie Media Marka mają realną wartość dla fanów technologii – mówi Magdalena Nafalska-Knieć, brand strategy and marketing planning manager w MediaMarktSaturn Polska.

  • 1
MediaMarkt przedstawia Media Marka

MediaMarkt przedstawia Media Marka

30 sierpnia 2022

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
30.08.2022

E-Commerce Polska Awards – znamy nominowanych

Poznaliśmy nominowanych jubileuszowej, 10. edycji konkursu E-Commerce Polska Awards, organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. W ciągu ostatniej dekady spośród 1300 zgłoszeń przyznano 152 nagrody i kilkaset nominacji. Tegoroczna edycja przyniosła rekordową liczbę zgłoszeń i bardzo wyrównaną walkę o zwycięstwo. Przyznano aż 91 nominacji w 23 kategoriach. Kto dołączy do grona laureatów tego konkursu, dowiemy się podczas Gali Dekady – 22 września.

29 sierpnia 2022