Mediacap z pakietem kontrolnym w Edge Technology
  • 0
  • 0
18.05.2017

Mediacap z pakietem kontrolnym w Edge Technology

18 maja polska niezależna grupa Mediacap działająca w branży marketingu i technologii przejęła od swojej spółki zależnej The Digitals pakiet kontrolny 51% udziałów w Edge Technology. W ramach transakcji spółka ta zmieniła nazwę na Plastream. Ma to odzwierciedlać jej pełne skupienie się na rozwoju platformy do analizy i monetyzacji treści wideo.

Platforma technologiczna Plastream, oparta na uczeniu maszynowym i cloud computingu, pozwala markom, producentom i wydawcom analizować i monetyzować treści wideo m.in. w postaci in-wideo commerce. Skierowana jest przede wszystkim do firm z segmentu enterprise w modelu SaaS. Plastream został zastrzeżony 5 maja 2017 r. w Urzędzie Patentowym.

Plastream to jedna z naszych trzech kluczowych platform technologicznych i bardzo ważne źródło przyszłej ekspansji – również globalnej. Uporządkowanie struktury własnościowej i nazewnictwa to techniczny, ale też symbolicznie ważny krok w strategii budowy jej wartości. Jeszcze w tym roku planujemy podpisanie pierwszych umów z dużymi graczami w Polsce, zaś w 2018 r. będziemy sprzedawać Plastream w całym regionie EMEA – komentuje Jacek Olechowski, prezes Mediacap.

***
Zobacz także:

18 maja 2017

Reklama
Reklama