McDonald's w nowym spocie wysłał Big Maca na orbitę
  • 1
  • 1
13.09.2022

McDonald’s w nowym spocie wysłał Big Maca na orbitę

Francuski spot marki McDonald’s pokazuje kłótnię dwóch astronautów w przestrzeni kosmicznej. Promuje nowy wariant Big Maca – z kurczakiem.

Francuski oddział agencji TBWA od kilku lat promuje Big Maca poprzez podkreślanie niezmienności jego receptury. Nawet niewielka zmiana, taka jak pojawienie się wersji z kurczakiem, wywołuje dyskusję na internetowych forach fanów marki.

W spocie zatytułowanym „Space” astronauci z zapałem dyskutują za pomocą lakonicznych komunikatów: „kurczak” i „nie-kurczak” (fr. poulet – pas poulet). Dyskusja zajmuje ich tak bardzo, że nie przerywają jej, nawet kiedy przelatują koło kolejnych obiektów: Księżyca, a później Marsa.

Big Maca wymyślił w 1968 r. Michael James Delligatti. Ten były żołnierz drugiej wojny światowej prowadził wtedy już od dekady lokal fast food McD. Zmuszony do rywalizacji z lokalną siecią burgerową, zaczął sprzedawać klientom dużego burgera z podwójnym kotletem. Cena wynosiła wtedy 45 centów. Sprzedaż szła tak dobrze, że burger znalazł się w menu McDonald’s w całych Stanach Zjednoczonych.

  • 1
McDonald's w nowym spocie wysłał Big Maca na orbitę

McDonald's w nowym spocie wysłał Big Maca na orbitę

13 września 2022