mBank poparł protesty kobiet. Część klientów deklaruje, że zamknie konta
  • 0
  • 1
29.10.2020

mBank poparł protesty kobiet. Część klientów deklaruje, że zamknie konta

28 października mBank zamieścił w mediach społecznościowych film wyrażający poparcie dla odbywających się w całej Polsce protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Część klientów oznajmiła, że zamknie konto w tej instytucji.

W krótkim filmie pojawiło się kilkadziesiąt czarno-białych zdjęć zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz charakterystyczna czerwona błyskawica, którą posługują się protestujący. Tym symbolem opatrzone są wizerunki pracowników mBanku, którzy zdecydowali się protestować. Taka deklaracja ze strony banku podzieliła klientów.

Część z nich przyjęła to oświadczenie z aprobatą. Nie brak też jednak głosów oburzenia. Bankowi zarzucono nawet, że jako „podmiot należący do niemieckiego właściciela angażuje się w destabilizację Polski”. Niektórzy internauci zamieszczali także instrukcję, jak zdalnie zamknąć konto w mBanku. Głos zabrali również prawicowi dziennikarze i politycy, m.in. Dawid Wildstein, Tomasz Jaskóła czy Dariusz Jankowski.

Jak skomentował na swoim blogu Maciej Samcik, minęły czasy, gdy banki mogą walczyć oprocentowaniem kont klientów. Teraz muszą znaleźć inną walutę, a tą z pewnością nie jest nijakość. Bloger wskazuje, że bank jasno przyłączył się do jednej ze stron. Wybrał tę, która w przyszłości może mu się odpłacić – ludzi młodych, zaangażowanych społecznie, samodzielnych. Tym samym pozycjonuje się jako bank dla osób, które chcą móc decydować o sobie.

  • 1
mBank poparł protesty kobiet

mBank poparł protesty kobiet

29 października 2020