Maturzyści zatańczyli „Poloneza równości” w geście solidarności z rówieśnikami LGBT+
  • 1
  • 0
13.02.2019

Maturzyści zatańczyli „Poloneza równości” w geście solidarności z rówieśnikami LGBT+

Chłopak z dziewczyną, ale także dziewczyna z dziewczyną i chłopak z chłopakiem – tak wyglądał studniówkowy polonez tegorocznych maturzystów w stołecznym I SLO Bednarska. Wbrew utrwalonym kulturowo wzorcom uczniowie zatańczyli „Poloneza równości” w geście akceptacji dla koleżanek i kolegów LGBT+. Akcję zainicjowały organizacje Miłość Nie Wyklucza i Fundacja Wolontariat Równości oraz marka Ben & Jerry’s.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

46173 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Andersen

3 miesiące temu

Gdyby rodzice, realne nastawienie szkół do kwestii tolerancji dla odmienności, weryfikowali PRZED puszczeniem tam pociech na nauki, to takie akcje nie byłyby potrzebne.

Piotr S.

3 miesiące temu

"Aktualnie nasza strategia oparta jest na haśle „Love is Love” – każda miłość jest równa i tak samo istotna. W ubiegłym roku wraz z Miłość Nie Wyklucza i fundacją Wolontariat Równości zawarliśmy partnerstwo. Jego celem jest zapewnienie prawa do zawarcia małżeństwa dla wszystkich do roku 2025, niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej".

Mówiąc szczerze mam wątpliwości co do powodzenia tej akcji w wyznaczonym przez organizatorów czasie. Przede wszystkim ze względu na swoiste zafiksowanie się działaczy na rzecz równości na terminie "małżeństwo". Pojęciu kulturowo i tradycyjnie odnoszącym się do relacji kobieta-mężczyzna. Myślę, że pozostanie przy sformułowaniu "związki partnerskie", z analogicznymi do małżeństwa prawami byłoby sensowniejsze, gdyż nie rodzi tylu kontrowersji i takiego oporu.

Andersen

3 miesiące temu

@Piotr S.: Bo w tych akcjach nie chodzi o równość...

 

13 lutego 2019

12 lutego 2019