Marka Nike stworzyła Nikeland na platformie Roblox
  • 0
  • 3
22.11.2021

Marka Nike stworzyła Nikeland na platformie Roblox

Marka Nike zbudowała Nikeland na platformie Roblox do tworzenia własnych gier. Budynki w tym wirtualnym świecie są inspirowane prawdziwą siedzibą firmy.

Nikeland umożliwia graczom sprawdzenie się w różnych minigrach. W dniu premiery odwiedzający mogli brać udział m.in. w takich zabawach, jak gra „Podłoga to lawa” i tzw. zbijak. Możliwości mają być jednak nieograniczone. Dzięki udostępnionemu zestawowi narzędzi twórcy mogą projektować własne minigry z interaktywnych materiałów.

Za udział w grach internauci nagradzani będą niebieskimi wstążkami i złotymi medalami. Te pierwsze umożliwiają zdobywanie materiałów do budowania własnej przestrzeni, drugie odblokowują nowe wirtualne ubrania dla awatarów. Postaci w grze można bowiem ubierać w ubrania z rzeczywistych kolekcji Nike.

Ponadto odwiedzający wirtualną krainę Nike mogą korzystać z akcelerometrów w swoich urządzeniach mobilnych, aby przenieść ruch offline do gry online. Poruszając urządzeniem i ciałem, mogą wykonywać w grze takie ruchy, jak bieg czy skok.

Ponadto przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, jak mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, mają się pojawiać specjalne rozgrywki.

  • 3
Nikeland

Nikeland – wirtualny świat Nike

22 listopada 2021

19 listopada 2021